Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet elhagyása?

Albérlet elhagyása?

Figyelt kérdés
6 hónapos szerződést írtunk alá, amikor beköltöztem. Bennen van az is, hogy ha korábban szeretnék kiköltözni, akkor a kauciót ami 30 000ft, nem kapom vissza, viszont nem okoztam kárt. Ilyen esetben származhat bajom belőle, ha az utolsó hónapra utólag nem fizetem ki a rezsit? Úgy gondolom, hogy a kaució az jár nekem, mivel tényleg semmi kárt nem okoztam...sőt még segítettem is felújítani a lakást INGYEN, de nem fogja visszaadni a tulaj... (április végén költözök ki, és az áprilisi rezsiről van szó)

2017. márc. 31. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem miért gondolod úgy, hogy visszajár neked az a pénz, ha a szerződésben benne van, hogy korábban kiköltözés esetén nem kapod vissza, ennek ellenére te mégis korábban kiköltözöl. Talán ha a hátralévő hónapok bérleti díját is ki kellene fizetned, jobban kijönnél? Nem hinném.
2017. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tulajdonos kikötötte hogy mennyi időre adja ki a lakást, te elfogadtad és kiveted így is a határozott időre. Tisztában voltál vele, hogy ezzel a lépéssel bukod a kauciót jelen esetben a rezsit jogosan követeli a tulaj. A felújítást pedig meg kellett volna beszélned vele, hogy milyen ellenszolgáltatást kérsz cserébe gondolom ez nem történt meg.
2017. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, mivel a tulajjal együtt élek és baráti viszonyt ápoltunk..vagyis olysamit.
2017. márc. 31. 23:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fizetsz a lakhatásért az már nem barátság, hanem üzlet. Tisztázni kellett volna a felújítás költségének feltételeit. Ebben az esetben csak te jársz rosszul.
2017. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!