Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha kábelt, fémlemezt lopnak a...

Ha kábelt, fémlemezt lopnak a ritkán látogatott telkünkről, szerintetek biztonságos még a környék?

Figyelt kérdés

Székesfehérvár kertvárosában vettünk egy építési telket, egy nap még építünk rá családi házat, de addig is ritkán látogatjuk (munka mellett annyira nem érünk rá).


Világítás csak az utcában van, a telken nincs.


A telken szétszedtem egy fémbódét és otthagytam a fém lemezeket.


Van egy villanyoszlop is a telken, de földkábelre átváltottunk, így rajtamaradt a vezeték áram nélkül.


Viszont amikor nemrég kimentem, azt láttam, hogy a villanyoszlopról lelógó vezetékeket 2m magasságig levágták, a fémlemezeket elvitték.


Kb. ~160cm magas drótkerítés van jelenleg mindenhol, néhol még szögesdrót is, de az utca felől ott a zárt kapu, amin van ugye egy kilincs, amire ráálva könnyedén átlendűlhet rajta az ember, lehet ott jött(ek) be.


Mind a két fém alumínium volt asszem. A kábel kb. 20m, a fémlemez meg pár m2.


Kérdés: Szerintetek mennyire lehet biztonságos ez a környék? :)


Érdemes lehet 2m magasra növelni a kerítést, kilincset megszüntetni, vagy inkább meneküljünk az ilyen környékről?


Ha felépülne a ház, kb. mindig lenne ott már valaki, max kirándulás esetén maradna üresen.


Méhtelep elvileg van a közelben, megérné elmenni kérdezősködni, rendőrségen feljelentést tenni? A kár kb pár ezer forint max.



2017. ápr. 6. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
azt a vezetéket a villanyoszlopról inkább a kerítésbe kellett volna vezetni...
2017. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit bárhol ellopnak emiatt nem kell menekülni.
2017. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vannak szomszédok, dehát ha este jön valaki és csöndbe csinálja a dolgát, megúszhatja, mert nappal kb. 10 percenként megy végig valaki az utcán, de este már ritkábban.
2017. ápr. 6. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
minden vihető dolgot vigyél el mert ameddig van mit vinni visszajárnak és ez a szomszédoknak sem jó
2017. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha alulemezt otthagysz kvázi "gazdátlanul" a portán, főleg ha szem előtt, az konkrétan felkérés a táncra :) Szóval ne csodálkozz, ha egyesek nem restek beugrani érte, főleg ha se kutya, se gazda, se riasztó, se semmi nem védi (még akkor is gyakorta, de így meg aztán lehet hogy én is beugrottam volna érte xDD). Ebből semmit sem lehet leszűrni a környék biztonságosságáról, majdnem mintha egyik reggel eldobnál az utcán egy ötezrest, aztán abból próbálnád leszűrni a környék biztonságosságát, hogy másnap ott van-e még a bankó.


Rendőrségre elmehetsz, de ha meghallják a körülményeket és a lemez értékét, akkor ne csodálkozz ha erősen mosolyognak és furcsán néznek majd rád a jegyzőkönyv felvétele közben. Arra viszont simán felteszem a lemez árát, hogy a tettes ismeretlen fog maradni.

2017. ápr. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!