Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vágyik még valaki csendes,...

Vágyik még valaki csendes, nyugodt életre vidéken?

Figyelt kérdés
Ahol nincsenek szomszédok, se semmi.
2017. ápr. 13. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

en, ill mi a ferjemmel. kb 2 naponta kerul szoba, hogy milyen jo lenne, ha lenne egy kis farmunk / telkunk valahol tavol(abb) a civilizaciotol, ami nem a vilag vegen van ( baj eseten lehet menni korhazba, nincs 100 kmre a bolt,gyerekeknek iskola, stb), de azert eleg tavol van ahhoz, hogy csend es nyugalom legyen.

allatokat tartanank, es kertet muvelnenk, napelemek biztositanak az aramellatas nagy reszet, lenne furt kut a kertben, hogy locsolhassunk es itassuk az allatokat ( akiket egyebkent biztos, hogy nem vagnank le mi otthon( csak tojasert tartanank csirket), hust nem fogyasztanek ( ferjem igen, de boltbol), a zoldsegeket magunknak allitanank elo :)

nagyon idilli lenne, egy kicsit tul idilli is. :) majd egyszer, nyugdijas korunkban :))))

az meg odebb van, mert meg csak 25 evesek vagyunk :D

2017. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Iiiigeeen!!

Azaz hogy nem teljesen úgy, ahogy leírtad. A se szomszédok, se semmi, az nem teljesen, azért embereket akarok látni. De saját kertes házat akarok, és már többször gondoltam, hogy én vagyok biztos az egyetlen, aki egy hatalmas kertet akar, és kertészkedni akarok! A szomszédok szóról, a jelenlegi társasházi garnitúra jut eszembe, azt soha többet!

Viszont legjobb lenne kisebb településen. A nagyváros kertvárosa nem tudom milyen A kistelepülést tudom. Az okés. Tanyára nem mennék. Húszévesen persze akartam, de ma már nem.

2017. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.: Egy kb. 100 000-es városhoz 20 km-re lévő tanya ideális választás lehet. Napelem nem kell, szinte mindenhol van villany, vezetékes telefon, mobillefedettség, esetleg valamennyi mobilinternet, szemétszállítás.


A szomszédok tanyái 100 - 200 m-re vannak egymástól, így nem zavarjátok egymást.


Egyre kérlek, a közösségbe nem illő, környezetszennyező elfoglaltságot, céget NE hozzatok!

Pl. állandó dübörgés, mert neked úgy jó zenét hallgatni, vagy a Kft-d, amit más civilizált iparkörnyezet és a hatóságok nem tűrne el. Előbb utóbb úgyis rád töri az ajtót a környezetvédelem.


Az új jövevényeket a tanyai emberek nehezen fogadják be, ha zavarják a közösséget, akkor pedig sehogy sem.

Viszont, ha befogadnak, akkor összetartó, egymást segítő a közösség.

2017. ápr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erre szinte mindenki vágyik. Csak sokan be se vallják még saját maguknak se. A csend, a nyugalom az megfizethetetlen.

Én is eltudnám képzelni egy lankás hegy vagy domb oldalba. Körűl fenyő erdő, csupa zöld terület, és egy magán út vezetne csak oda.

[link]

2017. ápr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Napelem nem azert kell, mert nincs villany, hanem h kornyezetkimelobb legyen ! :)

Amugy nem tudom h miert lett lepontozva a vAlaszom..

2017. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk telket és építkezünk. egy oldalról van szomszéd, de azon az oldalon a garázs+sufni van. Zsákutca, körülöttünk természetvédelmi terület úgyhogy nem építhetnek oda. Párszáz méter az erdő :)
2017. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5.: A napelem előállítása környezetszennyező, de elhasználódása után is veszélyes hulladék. Nézz utána, ne hagyd magad félrevezetni a napelem lobbi által!

Ráadásul a megtérülése hosszú, ha egyáltalán megtérül.

2017. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én eleve falun lakom és hat lóval se tudnának elvonszolni innen. Még szomszédból is csak egy van. Imádom. Ma hazamegyek melóból megnézem a halaimat a kertitavamban. Mint minden nap. Ha otthon vagyok és nem jutok ki pecázni akkor horgászom otthon kicsit. Lehet kertészkedni állatot tartani. Húst füstölni gyümölcsöt aszalni. Persze csak módjával mert a gyümölcs a pálinkához kell. Amit persze magam főzök. Van szőlő és saját bor. A pecahely 8 percre van kocsival. Nekem ez maga a menyország
2017. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igeeeen :)
2017. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!