Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet a penésszel kezdeni?

Mit lehet a penésszel kezdeni?

Figyelt kérdés

A szobámban elég hosszú szakaszon és több helyen is megjelent a penész. Ilyenkor mi a teendő? Hogy lehet eltüntetni, úgy hogy ne legyen baja a falnak. Kb 3-4 éve lett kifestetve utoljára. Mitől alakulhat ki penész?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm szépen!


2008. okt. 13. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan vizes a fal a penészes részen.Lehet venni rá mindenféle adalékokat,de ezek drágák,és csodát ezek sem tesznek.Teendő:domesztoszos vízzel lemosni,majd tömény domesztosszal ecsettel lekenni.Ezt lehet ismételni többször.Száradás utánn újrafesteni,ha szükséges.Végül páragyűjtő sót kell vásárolni,és azt kell kitenni,esetleg többet a helységben.Lehet ezt venni pl:Tesco,Rossman,Plusz.Én 3 évig küzdöttem a lakásban a penész ellen,mindent kipróbáltam,tavaly télen ez vált be.Már kitettem a sót!!!
2008. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meszeld le a poblémás területet kékkővel, azaz a gazdaboltokban vásárolható rézgáliccal. Ez vízben oldódó, erős gombaölő hatású készítmény, az emberi egészségre azonban ártalmatlan a falra kenve és legalább egy éven át nem jönnek ki újra a gombák. A lemázolt felület halvány kék színű lesz, ezt száradás után fehér festékkel átmaszatolhatod. Megéri a fáradságot, majd meglátod. Sok sikert!
2008. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még valami az előző válaszomhoz: a penész, ahogyan az előttem szóló is mondta, a lakásbanlévő párától keletkezik. Ha lehetséges,akkor ne száríts vizes ruhákat a penésszel fertőzött helyiségekben.
2008. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek! Amit lehet kipróbálunk. :)
2008. okt. 14. 21:29
 5/5 anonim válasza:

szakmabeli vagyok és sokszor találkoztam ilyen problémával.a következőt javaslom.előszőr is szellőztetés.

másodszor lehet kapni a kemikália boltokban valahol a körúton Bpesten 3F nevü 3 komponensű penészgátló alapozót,penészgátlot,fedőfestéket,te is le tudod festeni nem kell szaki.tuti eredmény én már sokszor alkalmaztam.

2008. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!