Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A cirko-kazánban mitől mehet...

A cirko-kazánban mitől mehet le a nyomás? Milyen okai lehetnek? Mennyire kell erre odafigyelni?

Figyelt kérdés
A szerelő azt mondta, hogy figyelni kell a nyomást és ha csökken a nyomás, akkor állítani kell rajta. De azt nem mondta, hogy milyen okai lehetnek. Mi van akkor, ha éjszaka nem veszem észre és úgy működik a kazán, hogy nincs nyomás? Mi történhet?

2017. ápr. 22. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csökken a nyomás akkor nem állítani kell, hanem utántölteni a vizet.


A víz fogyásának az oka leginkább valami szivárgás. Ha esetleg most lett feltöltve a rendszer, akkor is fogyhat kis mennyiségben a víz ha még levegőt kell "kidolgoznia" a rendszernek.


Ha bármikor lecsökken a nyomás a rendszerben a megengedett alá, akkor lekapcsol a kazán, semmi gond nem lesz akkor se ha ez éjszaka történik, csak nem fog fűteni.

2017. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én kazánom olyan, hogy nem kell utántölteni a vizet. Viszont aki előttem itt lakott ebben a lakásban, ő is mondta, hogy valahol szökik a víz. Észrevettem amikor ideköltöztem, hogy szivárog a WC-tartály és nem állandóan, de sokszor csordogál a WC-be a víz. Ez lehet oka annak, hogy lement a nyomás a kazánban?
2017. ápr. 23. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan írtad, vagy csak viccelni próbáltál?

Hogyan tudtad összehozni a WC tartályt a fűtési rendszerrel? Két külön dologról van szó. Ha a WC tartályból lecsorog a víz, akkor vagy állíts a szinten, vagy cserélj töltőszelepet.

Egyáltalán zárt vagy nyitott a fűtés rendszered? Van nagy piros tágulási tartály?

2017. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocs a WC-tartályért. Ennyire nem értek hozzá. Egyébként szerintem zárt a fűtési rendszer, mert megkérdeztem és nem kell szén-monoxid jelzőt alkalmaznom, mert nem kerülhet be a levegőbe szén-monoxid. És nincs is piros tágulási tartály.
2017. ápr. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!