Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lefolyó tisztító nem megy ki...

Lefolyó tisztító nem megy ki a túlfolyóból?

Figyelt kérdés
Az a gondom itthon, hogy időnként tisztítani kell a lefolyót, de a túlfolyóban(ide megy be a cső a kádtól és a mosdótól) megáll a lefolyótisztító és rohadt sokat bele kell rakni csak azért, hogy kifolyjon abba az irányba ahol eldugulás van, különben áll az alján és semmit nem ér. Nincs erre valami ötletetek? Nyilván azt lehetne csinálni, hogy vízzel felönteném, de az meg hígítja a dolgot. Tök durva belerakni három-négy flakon cuccot csak ezért. Árban is és környezet szennyezésben is.

2017. máj. 16. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne vizet önts bele hanem sósavat. Jó 3-4 litert nekem bevált.
2017. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom azt úgy érted, hogy magában, nem a lefolyótisztító szerhez :D Amúgy azért ez se hangzik jól, hogy 3-4 liter sósavat belenyomni. Igazából ebből itt jóval kevesebb is elég lenne, ha betudnám juttatni abba a csőbe, ami kimegy a túlfolyóból.
2017. máj. 16. 10:27
 3/21 anonim ***** válasza:
Rendben, de a víznél biztos jobb. :)
2017. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
OK, kösz mindenképp! A vizet úgy értettem, hogy azt hozzáönteni a túlfolyóba, hogy kinyomja onnan az ott megálló lefolyótisztítószert. Nekem sem tetszik az ötlet :D De utálok beleönteni négy flakon valamit.
2017. máj. 16. 11:11
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi! Nálad mit jelent a túlfolyó. A túlfolyó a mosdó és a kád felső pereménél lévő lyuk. Amiről te beszélsz az nem a padló szifon inkább? Itt vagy kilehet venni az elfolyó pipa alakú csövét, vagy régebben volt benne egy csavar, hogy vízszintesen kilehessen tisztítani.
2017. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De! most be is ugrott, hogy szifonnak hívják tényleg jah.


Hát, itt nem hiszem, hogy kilehet ezt az L alakot venni, de megnézem este. Az megoldás lenne tényleg.

2017. máj. 16. 11:22
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én veszek a gyógyszertárban fél kiló szódabikarbonát, (400Ft körül van) tölcsérrel beöntöm a csőbe, utána küldök egy üveg 20%-os ecetet és a probléma 10 perc alatt megoldva.

Nincs az a zsíros, hajas, papíros dugó amit nem ráz szét, nem old fel.

2017. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Pont az a gond, hogy nem tudom benyomni csak úgy a csőbe, mert a szifonban van egy ilyen L alakú cső és csak ha nagyon sok dolog van beöntve a szifonba akkor kezd el befolyni az L alakba.


Egy ilyesmi dolog csak még mélyebb. És az a világos szürke az L ben megy lefelé.

[link]

2017. máj. 16. 13:25
 9/21 anonim ***** válasza:

Ezt úgy nevezik, hogy szuezszifon.

A középen levő cső a bűzelzáró, ami elvben kivehető, pont a tisztítás végett.

Ha azt ki tudnád venni, vagy legalább elforgatni, hozzáférnél a lefolyóhoz.

2017. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Bűzelzáró lol :D
2017. máj. 16. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!