Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek van valami abban,...

Szerintetek van valami abban, hogy a kis lakás biztonságérzetet ad?

Figyelt kérdés

Szüleim külvárosi háza nagyon nagy és amikor egyedül alszom ott, kellemetlen, rossz érzés egyszerűen egy nagy és üres házban éjszakázni. Ellenben a kis városi garzonban ez az érzés fel sem merül, mert kicsi és zsúfolt a tér. Van valaki még így ezzel?

26L


2017. máj. 29. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen érzésem már nekem is volt többször, amikor nagyobb lakásban éjszakáztam. Például amikor párom még egyetemre járt, akkor két másik lánnyal bérelt egy nagy lakást. Néha ott aludtam a barátnőmnél az albijukban és amikor csak mi ketten voltunk ott, akkor pont ugyanilyen érzésem volt. És ez csak egy példa, több ilyen eset is volt. Aztán amikor párommal megvettük első közös lakásunkat, akkor nagyon paráztam tőle, hogy ugyanilyen érzésem lesz. Viszonylag nagy lakást vettünk (kb. 100 nm), még csak ketten vagyunk benne. De fura, hogy itt egyáltalán nincs ilyen érzésem. Mondjuk nem is hiányzik.


28/F

2017. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Engem inkább a nagy terek zavarnak. Nekem fontos, hogy a háló kicsi legyen, ugyanilyen okokból. Nagy hálóban valahogy elveszetten érzem magam, nem alszom jól, félek. Azt szeretem ha max. 10-14m2 nagyságú a szoba, hogy tényleg csak az ágy meg a komód férjen el benne.

A ház nagysága olyannyira mérvadó, hogy nem szeretem a nagy, bungaló típusú, tehát egyszintes házakat. Ha két vagy három szinten van elosztva a ház, akkor az sokkal otthonosabb érzést ad számomra, mert nem egy végtelen labirintus, hanem kicsi, összefüggő terek halmaza.

Nekünk viszonylag nagy házunk van, 160m2, két 80m2-es szint és így éjszaka is kellemesen érzem magam mert ha felkelek wc-re nem egy végtelen hosszú tér áll előttem hanem egy viszonylag kicsi folyosó, összesen 3 másik helyiséggel :) (gyerekszobák, fürdő).

2017. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek.

Nem bírnék aludni egy nagy házban.

A belvárosi garzon nekem is biztonságérzetet ad.

Ugyan nekem nem zsúfolt, é a 4,20 belmagasság is hozzájárul ehhez, de szeretem hallani, hogy megy körülöttem az élet, és nem egy elhagyott házban vagyok.

2017. máj. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a #2 voltam, hanem a #3, csak mindketten 69% vagyunk :)
2017. máj. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez is lehet, de az is, hogy szokatlan helyen nem tudsz úgy aludni.
2017. máj. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt ilyen érzésem.
2017. máj. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor falura költöztem, sokáig éjszakánként nem mertem kinézni az udvarra, utcára, vagy kimenni a kertbe, zavart az a "szabadság"... mostanában már ilyen időben, van, hogy kint alszom nyugágyban... minden szokás kérdése.
2017. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen normális az érzésed(nevezzük akár fóbiának) a magyarázat rém egyszerű: a homo amióta az evolúció összerakta, azóta barlangokban élt sokadmagával összezsúfolódva. Így biztonságosabb volt minden szempontból. A nagy tereket nem lehetett védeni, kifűteni.


Ezt az evolúciós érzést a mai napig hordozzák a génjeink.

Alhatnék magas, nagy alapterületű szobában, de inkább a legkisebb szobát választottam, és álmennyezetet is csináltattam. Baromi jól tudok benne aludni. A nappal használatos terek már lehetőleg nagyok legyenek, ott nincs baj a magassággal, területtel.


A evolúciós átalakulás még pár ezer év..csak nem beszélünk róla, mert szégyelljük.

2017. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%
Szép elmélet, csaképp egy faxság :D...
2017. máj. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!