Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyvezeték halad át a...

Villanyvezeték halad át a telkünk felett, helyenként elég alacsonyan, bár tudtommal a kötelező magasság felett. Hogyan érhetném el, hogy az ÉMÁSZ másfelé vezesse?

Figyelt kérdés
Elég lenne, ha az út másik oldalára vinnék, ami kb. 1 plusz oszlopot jelent, és máris megoldódna a probléma.

2017. máj. 31. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
haverkodj fideszesekkel... mas mod nagyon nincs.
2017. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vásárlásnál kellett volna odafigyelni, mert ez bizony csökkent a telek értékén. Ha azóta húzták fel, akkor kártérítést kérhetsz a csökkent esztétikai érték miatt stb.


Ha már használatban van, akkor azt már el nem viszik.

2017. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Közben kutakodtam, és kiderült, hogy 0,4 kV-os kisfeszültségű vezetékről van szó.

Egy 2009-es levelében említi az ÉMÁSZ, hogy saját költségünkre, megrendelésünkre áthelyezik.

2017. máj. 31. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen ez a helyzet.
2017. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van. Bemész az első ELMŰ/ÉMÁSZ ügyfélszolgálatra elmondod mit szeretnél, ha annak nincs jogi akadálya és kifizeted a költségét akkor odébb teszik. De arra számíts ez jó néhány 100 000,-Ft lesz, de simán bele mehet a milliós tartományba (plusz ÁFA).
2017. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel belelóg a kapubeállómba, egy sima mezei villanyoszlopot szerettem volna egy méterrel arrébb helyeztetni.

Másfél milliós árajánlatot kaptam.

Nem kértem.

2017. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!