Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A rovarirtó spray hatása...

A rovarirtó spray hatása meddig tart? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Feljöttek a hangyák a fal tövében, ezért befújtuk rovarirtó spray-vel. Valamennyi idő elteltével - legalább egy de inkább kettő-három - nap elteltével egy nadrág pont oda esett le a fal tövéhez, ahol korábban be lett fújva. Nyilván addigra bőven megszáradt de attól a ruha valahogyan átvehette a szer hatását vagy az már régen elpárolgott és az oda leesett ruhának semmi baja sem lett?

#hatás #spray #rovarirtó #rovarirtó spray
2017. jún. 17. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hatóanyagfüggő, de 1-2 hétig kifejti a kellő hatást, utána kezd el bomlani. Ha az eső elmossa vagy ilyesmi, akkor értelemszerűen meggyorsul ez a folyamat.
2017. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Szobába fújtuk és utána nem töröltük át a fal tövét nedves ronggyal vagy ilyesmivel, hogy kifejthesse a hatását. Tehát ha nem frissen befújt területről van szó, hanem már elpárologhatott, a fent említett ruha beszennyeződhetett a spray által?
2017. jún. 17. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamelyest nyilván, de ebből nem csinálnék nagy ügyet, mert olyan minimálisan jutott rá, hogy nem oszt, nem szoroz.
2017. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kint a szabadban természetes fény hatására kb.: 2 hét alatt bomlik el a hatóanyaga.

Mesterséges piretroidok a hatóanyaga az összes háztartási rovarírtónak. Melegvérüekre ártalmatlanok.

Az összetevői közül a vivőanyagokból az izopropil-alkohol és a nafta bőr és légzőszerv izgató hatású.

Szóval kutya bajod sem lesz tőle.

2017. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából azért kérdeztem, mert amikor a korábban befújt felületre esett a nadrág, felvettem és automatikusan visszaraktam a tiszta ruhák közé, teljesen kiment a fejemből, hogy valamelyik nap ott rovarirtó sprayt használtunk és azóta volt már rajtam olyan ruha, ami érintkezhetett vele és nem voltam biztos benne, hogy lehet-e belőle valamilyen probléma.
2017. jún. 17. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!