Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért fogyaszt sokat a vízórám?

Miért fogyaszt sokat a vízórám?

Figyelt kérdés
Van egy telek, amin 3 ház van, ebből egyben én lakom. Az első háznál van a víz bekötés, ami 3 órával 3 házba szétágazik. Nekem 2 főre havonta 20m3-t pörög az óra. A többieknek 5-öt és 8-at. Csőtörésem nincs, mert nem pörög amikor nézem. Én csak 2 fővel használom, nem is locsolok, a másik szomszéd 4 fővel mégis 5-öt fogyaszt csak. Hol lehet a probléma? Előfordulhat, hogy a kerti csapjuk véletlenül az én vezetékemre lett kötve? Nem tudok másra gondolni. Esetleg ez kimérhető valamilyen műszerrel? Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 1. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a kerti csapra gyanakodsz, nyisd meg, és nézd meg kinek az órájánál folyik át. Valahova még biztos elmegy a víz, mert így tényleg nagyon soknak tűnik.
2017. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a sztori, amikor locsolás van, ne használd a vized, és nézzed a fogyasztást. Egy délutánt ki lehet húzni, hogy "nem nyitod ki a csapot". Mondjuk egyik nap 14 órától 20 óráig. És máris kiderül, hogy használat nélkül pörgeti-e.
2017. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, ezt fogom tenni.
2017. júl. 1. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan olvasd la az órát próbánál. Nálunk tűnyi lyukon ment el a vìz, ami1-2òra alatt nem volt kimutathatò, de a ha vi számlát már nagyon megnyomta.
2017. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kiderült a tesztelésemkor: fordítva van bekötve a szomszéddal az óránk, pontosabban én az ő órájának a gyári adataival vagyok regisztrálva.
2017. júl. 2. 01:08
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Épp írni akartam,hogy ez lehet a gond. :D
2017. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!