Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Injektálás. Megéri megcsinálta...

Injektálás. Megéri megcsináltatni vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácstalan vagyok az alábbi problémát illetően. Szeretném kikérni a véleményeteket. Vettem egy házat. Az utcafrontra két szoba néz, ennek az aljzata homok és parketta volt. Ezt felszedtük tekintve, hogy le akarjuk betonoztatni. A homok az utcafronti részen minimálisan vizes volt, tehát nem por állagú, mint a szoba többi részén. A fal itt javítasra szorul, de nincs jele felázásnak, salétromosodásnak vagy egyéb kicsapódasnak. A kőműves azt ajánlotta, hogy ezt az utcafronti 9 métert érdemes lenne injektálni. Tekintve, hogy nem csinál ilyen eljárást, próbáltam utána nézni azon cégeknek, akik elvállalják. Kaptam árajálatot, ez nem is lenne vészes. De ki lett emelve, hogy visszavakoláshoz a sérült részeken csak speciális vakolattal lehet. Viszont ennek ára, ahogy néztem, igencsak borsos. És az ígyis szűkös keretemet eme kettő igencsak megterhelné. A kérdésem: 1. A fal jellemzése kapcsán szerintetek van e egyáltalán értelme injektálni?

2. Mi történik ha aima vakolattal történik a falazás? Segítsetek!!! Köszi.


2017. júl. 3. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Sima vakolat tényleg nem jó! Le fog jönni egy idő után, de a "salétrom" hamarabb meg fog jelenni. Csak légáteresztő vakolat megfelelő.

Nem írtad miből van a fal. Lehet olcsóbb lenne, ha alászigeteltetnéd a falat. Biztosabb és tartósabb mint az injektálás. Injektálni ott célszerű, ahol a falátvágás nem lehetséges.

2017. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a válaszod. Téglából épült a ház.
2017. júl. 3. 13:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Az alaszigetelést hogy kell elképzelni? Köszönöm, ha kifejted:D
2017. júl. 3. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kb így! :)

2017. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bence_ ***** válasza:
0%

[link]


Bár ha száraz a fal akkor szerintem vakolhatod sima vakolattal.

De az injektálás is jó.

2017. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 méter nem a világ. Én hagynám ezt az injektálást. Leg biztosabb ha fozikalag elzárod a vizez pl kátránypapírral. Keresel egy kőművest aki szakaszonként kiszed egy sor téglát vízszintesen majd kátránypapírt terít és visszafalaz. Ha kiszáradt vakolhatsz bármivel.
2017. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már 30éve is ismert volt,és a keresetekhez viszonyitva méreg drága is .Kb 10 m csináltattunk meg.1 m magasan a vakolat le volt verve .Majd pár hét múlva lett újra vakolva,normális malterral .A gondot az okozta,hogy nagyon nehezen marad a vakolat meg a falon .Ahogy odacsapta kőműves,már hullott is vissza .Végül csak meg lett,és azóta sem vált el a téglától .
2017. júl. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!