Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen spórolós tippeket...

Milyen spórolós tippeket tudtok? Jöhet bármi víz, villany, kaja stb.

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Használj gyertyát, egyél kenyeret és vizet, hetente egyszer fürödj.
2010. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a felvágott a kedvencem. A cimkéken általában felirják az árat (persze kis betűvel), hogy ár / egység (pl. kilója. mert ugye az árral úgy is trükköznek, hogy egy 650 g, 700 g, 800 g..). Mindig az ár/mennyiség alapján legolcsóbbat szoktam venni.

Meglepő, hogy nem a leggagyibb csomagolásos a legolcsóbb néha.

2010. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a villannyal spórolunk meg "sokat" pár ezret!!

Egyszerűen mindent kihúzunk este a konektorból!A beltéri egységeket,dvd-t, monitort, egyszóval mindent a hűtőn kívül!!

Még a mikrót is!El sem hiszed hogy 2-3ezerrel csökkentek az áramszámláink amióta ezt csináljuk4csak nézd meg hogy a villanyórád mennyire pörög, ha pl csak a monitorod kis villogója villog!meg fogsz lepődni!ugyanúgy mint a tv pici kis jelzőfénye!

Egyszerűen mindenhová billenőkapcsolós elosztót raktunk, így egy mozdulattal áramtalanítok mindent!

2010. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Sexylady válasza:
100%
a led izzó keveset fogyaszt, nyomj ki minden hosszabbítót, ha nem használod a készüléket, mert készenléti állapotban is fogyaszt áramot, aztán inkább zuhanyozz gyorsan, max 10 perc, és annyi... fűtést pedig úgy, hogy mire hazaérsz akkorra fűtsön be...egyszerre nagyobb mennyiségű cukrot, sót, lisztet, vegyél, akciósan, mert lehet hogy akkor egyszerre nagy kiadás, de a következő akcióig kibírja, így összesítve kevesebbre jön ki... aztááán... a színes ruhákra használhatsz olcsóbb mosóport is, elég a fehérekre drága... tedd el hónap elején a számlákra a pénzt, és akkor mindig tudod, hogy mennyiből gazdálkodsz, és mennyit tudsz félretenni...
2010. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mosóport én az Aldiban szoktam venni.Az 5 kg-s Tandil 1700.- Ft. Nekem jobban vbevált,mint az Ariel. Öblítő helyett pedig ecetet használok. Fehéríti is a ruhákat, a törülközők puhák maradnak,és a gép sem lesz vízköves. Csempét,fürdőkádat,csapokat,ablakot is ecettel tisztítok. A szőnyegeket és kárpitosbútorokat úgyszintén.

Húst akciósan veszek,egyszerre 3-4 kilót. Otthon kicsontozom,felszeletelem,adagonként lefagyasztom. Egyszerre nagyobb adag ételt főzök,azt is lefagyasztom. Így jobb ízű is,és ha nincs időm főzni,vagy éppen hóvége van,akkor is van mit enni.

2010. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Nefügyéle!
2010. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs tv-m, de nem csak azért, hogy spóroljak, hanem mert nem érdekel, hogy mi megy benne.

laptopon nézek filmet, netezek, olvasok.


a zuhanyfejet olyanra állítom, hogy a kevesebb víz többnek tűnjön :)


távhőm van, azzal nem tudok spórolni, de még így is olcsóbban jövök ki, mint anno a gázzal.


kajával úgy tudsz spórolni, hogy lemondasz pár dologról. én pl már nem is hiányolom az édességet :)

vagy nézed az akciókat, és ha van vmi, ami neked kell, akkor bespájzolsz. szeretek a csarnokba járni, mert lehet, hogy kicsit drágább, mint a teszkó, de legalább a krumpli az krumpli. nem külföldi fos.

2010. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az idáig írt válaszokat!
2010. máj. 20. 23:28
 9/14 anonim válasza:
100%
A villannyal spórolod a legtöbbet ez igaz. Én is mostanában szoktam rá, hogyha elmegyek itthonról akkor kihúzok mindent a konektorból, így valóban lehet spórolni elég szép összeget. valamint, csak érdekességként írnám le, hogy (Erdélyben élek)viszonyításképp leírom, hogy anyukám fizetése 700 RON, mindkét szülőm cigizik, egy hónapban lemondtak mind a ketten és 200RON-t spóroltak meg!!!!! hihetetlen...sajnos nem tudtak végleg lemondani, de már sokkal csökkent az elszívott szálak száma:)Valamint fogmosáskor/mosogatáskor(ha kézzel mosogatsz) ne folyamatosan csorgó viz mellett tedd, hanem amikor nincs szükség öblítésre, zárd el. Nem sok a különbség de sok kicsi, sokra megy:)
2010. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

LEDes izzók mindenhol. Ha nem kimondottan fontos, hogy az asztali gépet használjam, akkor inkább a laptopot, sokkal kevesebbet fogyaszt. TV, mikró nincs, semmi nincs standby állapotban. Igyekszem inkább hó elején spórolni, hó végén már valahogy ösztönösebben megy, de ha nem, akkor sincs gáz. Mindig van otthon annyi nem romlandó étel, hogy legalább egy hétig elélnénk belőle (liszt, tojás - fél évig simán eláll! -, tejföl, tészta, sajt, smack levesek, krumpli, vöröshagyma - érdemes megszeretni, rengeteg nagyon finom dolgot lehet belőle csinálni, pl. bepanírozva kisütni).

Ha vásárolni megyek, listát viszek, emellett viszont minden akciót kihasználok (kuponok, kettőt fizet, hármat kap, hétvégi akció)

Amikor csak lehet, főzök. Erre sajnos viszonylag ritkán van idő :(

Mindig van néhány becsomagolt szendvics a hűtőben, amit reggel, mikor rohanok egyetemre, csak ki kell venni és pont olyan jó, mint a büfés 400ft-os szendvicsek. Pár napig simán eláll.

2010. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!