Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi baja lehet az orchideámnak?

Mi baja lehet az orchideámnak?

Figyelt kérdés
három hapja va egy phalaenopsis orhideam. Még mindig meg vanak a virágai, új gyökeret is hoz, már új levele is látszik, de a levelei már nem olya sötétzoldek és puhák ráncosak lettek. Mi lehet a baja?
2010. máj. 20. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

szomjas.

jól locsolod?


próbáld meg úgy, hogy teszel alá egy kis tláat

meglocsolod, aztán megvárod míg átfolyik rajta. és ami átfolyt újra azt ráöntöd. ezt eljátszod párszor és talán helyre jön.

2010. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Viz kell neki, beáztatodd pár órára vizbe, 1-2 nap múlva visszaerősődnek levelei.

De ajánlatos minden nap spricnizni a leveleit, gyökereit azért is, mert ha tetves(lehet, hogy te még nem is látod a pici fehér élősködőket), a tetvek nem szeretik a péárás környezetett.

nekem van 12 több fajta orchideám, hetente beáztatom őket egy fél napra.

2010. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is locsolni kellene. Én nem szoktam áztatni őket, csak hetente kétszer locsolni. Orchidea földben van? Az olyan mint a fakéreg.
2010. máj. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

harmadik:

A húgom kertészmérnök, ő szokott tanácsokat adni anövényeket illetően (nagyon vágja témát, éveket dolgozott kertészetben) és ő mondta ezt az áztatást és spricnizést.

Vagy vördörbe belemeríteni, de a földje mindenképpen legyen nedves.

2010. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jaj köszönönm szépen, most akkor ázik és várok :)
2010. máj. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!