Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a bojlerből fogy a meleg...

Ha a bojlerből fogy a meleg víz, az egyből pótolódik a hideggel? Elment a víznyomás.

Figyelt kérdés
Aki utoljára fürdött, még minden rendben zajlott, volt víznyomás. Nem sokkal később teljesen elment a városban. Mentem a fürdőszobába, és valami furcsa zajra, sistergésre lettem figyelmes, na nem olyan hangos volt, először azt hittem kintről szűrődik be valami. Mikor engedtem volna meg a csapot, egy csöpp víz nem folyt. Bojlert lekapcsoltam, a hang is megszűnt. A kérdés, hogy mi volt ez a hang? Ha a tartály tele volt vízzel, akkor gondolom nem éghetett le a fűtőszál, ami benne volt víz, azt még melegíthette, mert a piros led világított, nem kapcsolt le. Megtapogattam kívülről is, nem volt a burkolat átmelegedve. Van-e okom aggódni? Ha tudjuk, hogy nincs nyomás, alapból lekapcsoljuk a bojlert, mert ez kis városunkban elég gyakori. De ez eddig úgy történt, hogy mindig tudtuk előre, hogy nem lesz nyomás, a bojler meg a tárolt mennyiséget már felmelegítette.

2017. júl. 10. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáltad hívni a szolgáltatót? Hátha van valami ügyelet ilyenkor is. Ők meg tudják mondani, hogy van-e most olyan műszaki gond, ami miatt úgy ment el a nyomás, hogy nem tudták előre jelezni.
2017. júl. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A boilerbe a hideg víz alulról megy be. Az nyomja ki a meleg vizet, ami a bojer tetején lévő csövön távozik. A cső alul van kivezetve, de a bojler tetejéről ered. Emiatt a bojlerben alapból mindig van víz.
2017. júl. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második válaszoló jól leírta, és azért nem jön víz, mert ha nincs víznyomás akkor a benne lévő víz sem tud távozni a felső csövön ahol a melegviznek kell kimennie. Ebbe az esetbe felesleges lekapcsolni a fűtését mert nem befolyásol semmit. A sistergő hang a fűtőszál végett van mert már kezd vízkövesedni.
2017. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!