Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen előkészületeket kell...

Milyen előkészületeket kell tennem, mielőtt Amerikába költöznék?

Figyelt kérdés
Szeretnék Amerikába költözni, tudom hogy kell hozzá vízum, valami értékes szakma a kezemben, zöldkártya, stb. viszont azt nem tudom, hogy ha még Magyarországon van az ember és tervezi, hogy kiköltözne Amerikába, akkor mennyi pénzt kell rá gyűjtenie? Mit kell elintéznie az embernek, mielőtt neki vág a hosszú útnak? Ha már kint van az ember, mik a legfontosabb teendőink? stb. Tudtok néhány jó tanáccsal ellátni, akinek esetleg már tapasztalata is van?

2017. júl. 14. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a jó szakma nem valószínű, hogy csak úgy kapsz munkavállalói vízumot...

Amire nem találnak ott m8nkást, arra szoktak kiírni pályázatot külföldieknek, ha megnyered a pályázaton a melót akkpr kaphatsz munkavállalóit... de persze rajtad kívül vagy 1000ren jelentkeznek...

Jelenleg nem egyszerű legálisan kijönni, nagyon kevesen is teszik... a legtöbben 3hónapos ESTA val jövünk ki, aztán ittfelejtjük magunkat... ha van szakmád, leginkább építőiparban egyszerű elhelyezkedni, akár egy new yorki magyarok facebook csoportban is lehet melót találni... viszont érdemes rá törekedni, hogy beszéld jól a nyelvet és minél előbb más nemzetiségű brigádba kerülj, mert a magyarok ritka szemetek egymással... de ezt meg úgyis megtodo, ha valaha odakerülsz.

2017. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha úgymond "ott felejtem magam", azt ugye sokan teszik, de ennek van bármilyen következménye?
2017. júl. 14. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkapnak kitoloncolnak mint az ismerősömet. Más ismerőseim viszont három évig voltak kinn gond nélkül. Másfél millával vágtak a kalandba fejenként. Három év alatt visszafizették ketten a másfél másfél millát és tíz milla spórolt pénzel jöttek haza ketten.
2017. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ha kitoloncolnak akkor már vissza sem lehet térni oda többé, vagy csak egy ideig toloncolnak ki?
2017. júl. 14. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg 25 évre, de ha pl new yorkba jössz, és nem balhézol, nem is kapnak el... a kutyát nem érdekli ki vagy, mit csinálsz... plusz itt nincs is úgy igazoltatás, mint otthon... még kocsival is csak akkor állítanak meg, ha tényleg rászolgálsz... igazoltatás nincs.

Illetve néha a metróban van, de azt meg ki lehet szúrni és sarkon fordulni...

Egyébként meg ha kijössz és lesz munkád érdemes ügyvéddel konzultálni az esetleges lehetőségeidről...

Sok útja van, ahogy legalizálhatod magad, de legegyszerűbb a házasság... itt bronxban ahol lakom tömegével vannak spanyol lánykák, akik évi párezer dollárért örömmel belemennek egy zöldkártya házasságba... sőt a lábukat is szétteszik...

Én 6 éve nem mozdultam ki New Yorkból, októberben lesz az esküvőm, ez nem zöldkártya hanem szerelem házasság lesz, de nem tagadhatom már nagyon várom, hogy végre a kezemben legyen a papír és mehessek kicsit haza nyaralni. De élni már itt tervezek mindig.

2017. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, menj Németországba, teljesen legál, ugyanolyan jók a fizetések, közel is van az anyaországhoz, bármikor hazaugorhatsz (1 óra repülővel), nincs idegeskedés, néhány év múlva Német állampolgárrá válhatsz (úgy tudom). Vagy még Angliába, arra is igaz mindez, de amíg lehet, 2019-ig. A brexit után se fognak onnan elküldeni (csak ijesztgetés), ha már ott dolgozol és van lakhelyed. Amerikába csak nyaralni érdemes.
2017. júl. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól függ melyik országba készülsz.
2017. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amerika egyik államába szeretnék néhány év múlva kiköltözni. Arra gyűjtök pénzt, tudást, folyamatosan tanulom az angol nyelvet, hogy ne legyen ezzel se probléma és legalább egy értékes szakmát is akarok előtte szerezni hogy esélyem legyen bevágódni egy állandó munkára.
2017. júl. 16. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!