Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meleg-hideg, mi a valóság?

Meleg-hideg, mi a valóság?

Figyelt kérdés

Már rég óta foglalkoztat a kérdés.


Szinte minden ismerősöm úgy van, hogy télen 30 vagy több fokra fűti a lakást, az autót.

Büszkén mesélik, hogy még egy póló sem kell otthonra.


Aztán jön az ilyen idő, és ők az elsők akik egyből 1000-el nyomatják a klímát.

Egyiküknél nemrég voltam és 17, azaz tizenhét fokot mutatott a hőmérő.


Ez miért van?


Ha valaki meleg párti akkor nyilván a meleget részesíti előnybe, de van egy határ. És a másik oldalról is.


Az adott illetőt kérdeztem, de csak ennyi volt a válasza, hogy: Így kellemes.


De kérdem én: Ha télen pl. 1 egész nap folyamán el lehet viselni otthon a 30 meg még több hőmérsékletet, akkor nem az volna a logikus, hogy ilyenkor ugyanilyen klímát varázsoljunk odabentre?


Vagy ez valami MEGTEHETEM, vagy hasonló státusz szimbólum?


Ti hogy vagytok ezzel?


2017. aug. 5. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig a külső hőmérséklet a mérv adó ,melyiket mikor kedveljük.Télen kellemesnek tűnik a meleg,csak nem kell a ló másik oldalára átesni.Ugy is van nyáron ,amikor a hőségben a hűvösebbet kedveljük .Igen,van a megtehetem is,aztán mehetek gyógyszerért.Úgy télen,mint nyáron,ez az út vezet a megfázáshoz .
2017. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Télen reggel 6tól este 9-ig 19,5fokra van állítva a termosztát, este 9től reggel 6ig 18 fokra.

A házba klíma még nincs,így kipurcantam...a pincébe nagyon jó idő van,így oda járok hűsölni :D Az autóba 20 fokra van állítva a klíma (nyomnám én még lejjebb is,de a 38 fokba a 20 is már túl nagy különbség)

Anyám fázós, nah ő télen 30 fok fölé állította a termosztátot éjjel-nappal + a tetőtérbe voltak a hálók,rajta kívül senki nem szerette ezt a dög meleget...velem állandóan morgott mert az én szobámba egész télen bukón nyitva volt az ablak, és ugye ő nem az utcát fűti..hát kösz miért nem lett szabályzós radiátor berakva,nekem nem kell az a meleg. Nyáron a kánikulába a másik fele volt mert napközbe kicsapott mindent éjszaka meg be csukott mindent,hogy a lehető legmelegebb legyen a házba..nem elég,hogy kint is az van. Örültem amikor elköltöztem abból a pokolból.

2017. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én télen-nyáron a 24 fokra vagyok beállva. :-)
2017. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés zseniális, gratulálok! Ez már nekem is eszembe jutott. Egy ismerősöm, aki most 17 fokot csinál a lakásában, ősszel fázik ebben a hőmérsékletben. A másik kedvencem, hogy otthon pólóban van, de UGYANANNYI kinti hőmérsékletnél dzsekit vesz fel. Sok ember sajnos menthetetlenül hülye, és van egy nagy adag kivagyiság is bennük. 10 foknál úgy fűtenek, mintha Szibériában lennének, nyáron meg meg akarnak halni. Nem ide tartozik, de akkor is leírom: Ha 1 napig be van zárva a bolt, vesznek 20 kiló kenyeret, nehogy éhen haljanak, 2 nap múlva meg kidobnak 18 kilót a szemétbe.
2017. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
talán azért mert hiányzik belőlük a józan gondolkodásmód, vagyis ők csak simán retardáltak ennyi a válasz
2017. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem, nálunk télen 21 fokra van állítva a termosztát reggel 6 és 9, majd délután 3 és este 11 között, hétvégén reggel 7 és éjfél között, egyébként 17-re. Ilyenkor pedig 22-23 fokon van a klíma, ez még kellemes, és nincs olyan nagy különbség a kinti hőmérséklethez képest.
2017. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A hőmérséklet és páratartalom elég nagyban befolyásolja a hőérzetet (kint még a szél is ami bent ugye nem tud tényező lenni).


Matematikailag valóban télen és nyáron a 17 fok az ugyanolyan meleget jelent, csak a tested máshogy reagál arra hogy hosszan tartó meleg időszak után hirtelen hideg lesz és fordítva. Aki pedig hidegben meleget és melegben hideget csinál az hajlamos túlzásokba esni mert rosszul méri fel a hőérzet alapján hogy mennyi lenne az ideális szobahőmérséklet. Én ezt hamarabb mondanám "evolúciós" problémának a hőháztartás kapcsán mint mentális problémának azzal hogy ezek az emberek hülyék.

2017. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már bennem is felmerült, bár én még nem hallottam olyanról, aki 30 fokra fűtött volna télen.

De a párom egyik munkahelyén 15 fok volt egyes nyári napokon, pulóvert kellett bevinni... Agyrém.


Főleg azért nem értem, mert nekem télen kisebb hőmérséklet az ideális, mint nyáron. Nekem ez logikus, lassan szokom a kinti hőmérséklethez. Télen 23 fokban már kb. haldoklom, (inkább egy fűtetlen ház s igen, próbáltam azt is hosszabb távon, fagyban. sokkal jobb nekem az), míg nyáron csak 25-26 között. Télen 19-20 fokot tartok bent, nyáron elviselem, ami van (21-26, ha majd lesz klímám, 23 körül lesz). Kint sokkal kisebb hőmérséklet is jó, mert mozgok (15 fok pólóban is okés, bent ekkor már pulóvert veszek fel, kint viszont egy meleg pulóver enyhe fagyban is megteszi, ha elég hosszan s intenzíven gyaloglok), ezért is furcsa nekem az, aki kintre öltözik fel jobban azonos hőmérsékletnél...

A pára tuti befolyásol valamicskét, de ez nem magyarázza a kérdés leírásában írt s általam is tapasztalt extrémitásokat.

2017. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én tényleg nagyon sok helyen azt tapasztalom, hogy télen 30 vagy esetleg picivel több a hőfok, aztán ilyen időben, (vagyis már a nyár kezdetekor), extra módon tehát 17-18 fokra történik a hűtés.


És számomra extra misztikus.

Ezért gondoltam, hogy talán nem is ez a tényleges elvárás, hanem valami presztizs valami felvágós dolog, hogy "én ezt megtehetem".


Főleg, hogy akik a hidegben a legjobban fáznak, azoknak a meleg beálltával a legjobban melegük van.

2017. aug. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!