Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ráz a hűtő? Bővebben lent.

Miért ráz a hűtő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Főleg nedves kézzel hozzáérve a hűtőhöz érzem, hogy megráz. Egy másik hűtővel és a mikrohullámú sütővel is hasonlóan jártunk már. Digitális fázisceruzával azt vettem észre, hogy a földelés feszültség alatt van. Hívtam szerelőt, megnézte, kb egy órán át próbálkozott, aztán feladta. Azt mondta visszajön de azóta is várom. A faluban ő a legügyesebb villanyszerelő, úgyhogy nem tudok válogatni. Mi lehet a gond, hogyan kellene megtalálni a hibát? Legalább hátha a szaki könnyebben megoldaná.

Vettem érintésvédelmi relét ami a konnektorba van bedugva. Arra van ráköve az egyik hűtő. Engem megrázott az áram de a relé nem kapcsolt ki. Szóval nem értem mi lehet a gond.



2017. aug. 16. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A dugaljba csatlakoztatott ÉV relé akkor tud jól működni, ha a dugalj is jól van bekötve.

Hűtőnek és mikrónak is földelt dugalj kell. Ha a dugaljnak nincs földelése, vagy az nincs megfelelően bekötve, akkor az egész védelem nem működik.

Az ügyes villanyszerelőnek először végig kellene követni a dugaljtól visszafele a védővezetőt(földelést), hogy elmegy e az óráig(lakás főelosztó) és ott megfelelően van e bekötve.

Látatlanba meg sokmindent lehet találgatni.

2017. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lehetséges helyzet:

Mint ahogy #1 írja, vélhetőleg nincs meg az aljzatban a védővezető folytonosság - laikusabban földelés. A készülék zavarszűrő kondenzátorai meg a fázis-védő és a nulla-védő közé vannak kapcsolva. Ha nincs védővezető az aljzatban, akkor ez egy feszültségosztó, ami a testre kirak fele feszültséget. Ennyi áram elvileg ártalmatlan (egészséges felnőtt emberre normál száraz körülmények között, ritkán, stb). Ez nem jelenti azt, hogy így lehet hagyni...

Még szép, hogy erre az áramra nem indul meg a FI-relé.

2017. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. aug. 17. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!