Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy McCulloch fűkaszám,50:...

Van egy McCulloch fűkaszám,50:1 benzinkeveréket ír, vettem stihl olajat és szépen megy, egy literhez tettem 23 millit, jó így?

Figyelt kérdés
Ma voltam ben a Husqvarna üzletbe mert a garanciapapírt le kellett pecsételtessem és ott azt mondták nem jó bele a stihl olaj hanem Husqvarna zöld olaj kell és abból 33 milliliter minden liter benzinhez, mert azt mondta az olajtól függ, hogy mennyi kell a benzinbe. Ez most igaz, van értelme? Vagy csak mondott egyet hogy ne hallgasson?
2017. aug. 24. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
1:40-es keverék jó minden gépbe
2017. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Ha 50 eset ír,10ml 1l benzinhez.

Jó abba sthil is,vagy más hasonló más olajak .

Minden cég a magáét ajánlja,és dupla áron ,mit azt máshol meg lehet venni .

Már kitapasztaltam ezt .

2017. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a 137-s kis Husimba,az MTD fűkaszámba is ugyan azt a Repsol 2T olajat használom vagy 5 éve,amit az Aprilia Scarabeo-ba. Soha semmi gondom nem volt egyikkel sem. Nem akarok százféle olajat tartani otthon.
2017. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha más nincs még a sima motorolaj is megteszi keveréshez, nem feltétlen kell direkt 2T olaj.
2017. aug. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

Milliliterben számolni a keveréket?

Én megveszem 1 decis kiszerelésben, a kannába tankolok pontosan 5 litert a kúton, decis flakont beleborítom, rátekerem a kupakot, felrázom és kész az 1:50 keverék.

2017. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy hülyeség, hogy nem jó a Stihl olaj hozzá. A 23 milli jó belőle. Az igaz, hogy olajtól is függ a mennyiség.

A 10 milli nagyon kevés.

2017. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

1:50-es keverék készítéséhez 20ml olaj kell minden liter benzinhez.

Jó a stihl olaj. De bármely API TC, TC+, TC++, teljesítményszintű 2T olaj megfelel bele.

2017. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. aug. 26. 07:10
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem jártál be matekórákra, mi? Pedig megmondták, hogy nem az iskolának, hanem az életnek tanulsz! :)


1 liter az pont 1000 milliliter, a tudomány állása szerint. (Bár ma még nem láttam a híradót, lehet, hogy megcáfolták.)

Ha 50-es keveréket akarsz, akkor az 1000-t elosztod 50-nel, az eredmény 20. Tehát 1 l-hez 20 ml-t teszel.

Ha 40-eset akarsz, akkor 1000/40=25 ml. Stb.


Amit a boltos mondott, abban annyi az igazság, hogy ha a piros Stihl olajat vetted, az full ásványi eredetű, egy régi technológia, vagyis a mai modern gépekhez nem árt kicsit dúsabbra keverni, ha biztosra akarsz menni. (Ezt Stihl-márkakereskedő mondta, ő 40-esre ajánlotta.)

A zöld Husqvarna olaj jobb minőségű. De éppenséggel a Stihlnek is van zöld meg kék olaja, ami jobb (meg drágább) a pirosnál.

De nyugodtan használhatsz bármilyen gyártmányú olajat, aminek megvan a szükséges minősítése.


Amúgy meg, alapvetően a gépkönyvben leírt keveréket kell használni, mert ilyen olajtartalommal lesz tökéletes az égés, megfelelő a nyomaték.

Ha 50-es keveréket írnak elő, akkor bármilyen olaj jó, amin fel van tüntetve, hogy felhasználható 50-es keverékhez. Nyilván azért érdemes legalábbis részszintetikus olajat venni, ha már szintetikusra nem akarsz költeni. (Ha nem egész nap nyomod, csak félórákat, akkor a részszintetikus elég jó neked.)

2017. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
végre egy kielégítő válasz. köszi.
2017. aug. 27. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!