Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Extra hőálló fali csaptelepet...

Extra hőálló fali csaptelepet létezik?

Figyelt kérdés
A lakásunkban a mosogatónál a hő hatására eltört az elsö csapunk, ami egy olcsó OBI-s csap volt. Utána jóval drágább csapot szereltettem be. Jó nehéz volt, szép nagy. A meleg víznél látjuk hogy csepeg! Nem a falnál a hollandi illesztésnél, hanem magánál a csap elzáró előtt, az öntvény illesztésnél. Utána apró pici lyukakon elkezdett szivárogni a víz alig láthatóan. Mosogatni kezdtem utána már 6-7 pici lyukon spriccelt ki a víz! Egyből elzártam a melegvíz főelzáróját! A hideg oldalon semmi. Megnéztem a csap jótállási papírját, és arra az van írva hogy max 60 fokon használjuk. Nekünk cirkóból jön a melegvíz, sokszor extrém melegen! Szerintem a túl nagy hőmérséklet miatt lyukadt ki. Hozzáteszem a csaptelep alig 3 hónapos. A nyomásra is gondoltam hogy túl erős, de kétlem hogy Budapest belvárosában 5 bárnál nagyobb lenne. Létezik jó hőálló fali csaptelepet ami kibírná végre? Vagy milyen megoldás lehetséges?

2017. szept. 10. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál még, hogy a kazán kimenő vízhőmérsékletét lentebb veszed? 40 fok körül bőven elég kell, hogy legyen.
2017. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgyis jön a vízszerelő holnap, megkérdezem lentebb tudja-e venni! Kb azt se tudtam hogy az szabályozható! A fűtésnél az nem lesz gond hogy lentebb vesszük? Amúgy tényleg nem gondoltam rá.
2017. szept. 11. 05:12
 3/6 anonim ***** válasza:
A kazánon van két tekerő, vagy ha digitális, akkor gombok, külön lehet állítani a fűtés és a melegvíz kört. Ezt nézzétek meg, ha maximumon van, akkor lejjebb kell venni, hogy ne legyenek ilyen gondok (szerintem a fűtést is érdemes, de a vízszerelő majd megnézi).
2017. szept. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben a vízszerelő nem jött aki ígérte!!! Ma hazajöttem és a hideg víz is folyik az egykarú csap nyitójánál! Ez biztos nem normális! SOS -ben kerestem másikat az holnap jön. Szerintük a csap volt rossz minőségű. Ez egy sanimix márkájú volt 8500 körül volt. Az új vízszerelő 17.000-ért hoz újat Mofém márkájú. Lehetséges hogy csak a csap volt rossz minőségű? A nyomásra gyanakodtam de mivel a házban senkinek nincs vele baja, csak nálam, így lehet mégsem az a baj. A ház tervezőjével is beszéltem, szerinte mindenhol ugyanakkora a nyomás! Tényleg nem tudom mi lehet a baj...
2017. szept. 12. 17:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Kijött a szaki kicserélte a csapot, szerinte nincs nagy nyomás, minden normális! Jónak találtam elment. Rá egy órára a melegvíznél picit csepegett. A hidegnél úgymond nedvessedett, tehát pár óra alatt kijött egy pici csepp. Reggelre visszarendeltem! Meleget hideget meghúzza újra. Elmegy, kb fél óra után a hideg víznél nedvessedik, újra kb 1-2 csepp óránként. A melegnél inkább csak nedvessedik. Most újra rendeljem vissza a szakit, harmadjára is? Vagy bevízkövesedik és jó lesz? Tapasztalat van valakinek?
2017. szept. 14. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már vízszerelőt hívtál, én addig rángatnám vissza, amíg meg nem oldja. Olyat nem nagyon fogok tudni írni, amire egy profi vízszerelő elvileg nem gondol. Ha én szerelném, annyit próbálnék még meg, hogy teflon helyett a jó öreg kóccal legyen tömítve, az bedagad a szivárgástól és elvileg meg is szünteti. Viszont ha ez működik, akkor vagy kezdő a szerelő, vagy tényleg nagy a nyomás, állítólag a teflon azt kevésbé bírja.
2017. szept. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!