Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi mászkálhat a padláson, ami...

Mi mászkálhat a padláson, ami ilyen hangos, futkározó, kaparászó hangot ad ki?

Figyelt kérdés

Régi Kádár-kocka, sajnos úgy van megoldva a tető, hogy a padlásra nem lehet felmenni. Nincs is padlásfeljáró, sosem volt, minden irányból zárt a tető.

Régi pala, a macska fel tud menni, ezért egy ideig azt hittem, hogy ő garázdálkodik fent.

Pár hete hallom ezeket a hangokat, de mióta hideg van, a macska bent alszik, és olyankor is jön fentről a zaj.

Idegen macska nem lehet, 3 kutya van, azoktól nem jön ide semmi más macska még a közelbe sem.

Mire tippeltek?


2017. okt. 7. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Patkány, mókus, nyest, stb.

Valami rés csak van a tetőn. (Ha mégsincs, akkor meg csakis szellemek lehetnek. :)

2017. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Leginkább egér, amilyen picike, annál nagyobb zajt tud csapni.

(Még életemben nem hallottam olyan lakóházról, aminek megközelíthetetlen a padlása.)

2017. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nyest ami odafèszkel előszeretettel ès sokat játszik. Egèr motoszkálása nem hallatszik le. Patkány inkább lent van.
2017. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De van rés, azert irtam, h a macska fel tud menni. De mikor itt alszik mellettem, olyankor is van fent vmi.

A macska szokott egeret fogni, es sajnos a kozeli istallo miatt 2x patkanyt is hozott mar.

De igy irtani sem tudok, h ember nem tud feljutni.

Vagy ha merget tennek ki, azt a macska is megenne.

Nyestet en meg soha nem lattam.

De azt nagyon nem szeretnem, ha elszaporodnanak itt a patkanyok. Nem tudom, mi a megoldas.

Nincs messze az istallo, meg a szomszed ures telken is derekig er a gaz, nem tudom, mit tegyek.

2017. okt. 7. 14:10
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Az Aldiban lehet venni elektromos rágcsáló riasztót.

2 db van 1 készletben,4999 ért .

2017. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, de azt hova dugjam be, a padlásra nem tudok feljutni, meg áram sincs fent, bent a házban meg gondolom hiába dugom be. de rákeresek, hogyan működik.
2017. okt. 7. 16:40
 7/11 A kérdező kommentje:

meg is néztem, az ultrahang nem megy át a falon, meg akadályokon.

az iyen készülék inkább raktárba, kamrába való, ahol egyetlen légtérben kell elriasztani a rágcsálókat.

2017. okt. 7. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Nyest lesz, vagy inkább pele. Olvass utána, hogy lehet őket kiköltöztetni, különös tekintettel arra, hogy a pele védett állat. A padlásra feljutást pedig meg kell oldani.
2017. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utánaolvasok ennek is, köszi.

A feljutást ha nem lehet megoldani, akkor nem lehet.

Ez egy 50+ éves ház, sajnos nem vagyok gazdag, a tető be is ázik, szóval megbolygatni semmiképp sem akarom, mert örülök, ha egyben marad. :(

2017. okt. 7. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Még életemben nem hallottam olyan házról, ahová nem volt kiépítve a feljutási lehetőség.

Egyrészt tárolásra is használatosak a padlások, másrészt a tetőkarbantartás, a kémény tisztítása miatt is fontos.

Írod, hogy beázás is van, az drágább lehet idővel, mint egy feljutási lehetőség kiépítése.

A Jófogáson újszerű tetőkibúvó már 5 E körül is van, ezt még egy barkácsolásra hajlamos nemszakember is be tudja építeni a tető alsó részébe. Akkor már csak egy 3 részes kitolható létra kell, amin fel lehet légtornászkodni kintről.


A szülői vályogházban már kétszer volt patkány a padláson.

De nálad tényleg inkább nyest vagy pele a valószínűbb, bár mit lehet tudni.

2017. okt. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!