Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől ráz a víz? Vettünk egy...

Mitől ráz a víz? Vettünk egy nyaralót, ahol kútvíz van, a házba hidrofor hozza, és villanybojler melegíti. Ha tusolás közben hozzáérek a csaphoz picit mintha megrázna.

Figyelt kérdés
Ha van egy kis seb a kezemen, kézmosás közben csíp. Mitől lehet ez? És kit hívjak: vízvezeték- vagy villanyszerelőt?
2008. okt. 22. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet az oka, hogy a hidrofor, vagy a bojler védőföldelése hibás, rosszabb esetben nincs, és valamelyik készülék a vízvezetéket "használja" földelésnek.

Villanyszerelőt hívj.

2008. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. okt. 22. 11:57
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

De gyorsan!

A legkisebb DOKUMENTÁLT haláleset 20V feszültség hatására következett be! Fürdőkádban...

2008. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyen volt a fürdőszobánk régen. Most már fel van újítva, megszünt a gond, valamilyen szigetelés nem volt jó. De nagyon veszélyes, hívjatok szakembert minnél elöbb!
2008. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A férjem villanyszerelő, de nálunk is ugyanez van. Már berakott valami izét (nem tudom mi a neve) a villanyórához, az egyből kicsapná a biztosítékot, ha valami rázna, még mielőtt megéreznénk. Azonban soha nem csapódik ki a biztosíték, tehát nem nálunk van a hiba. Nagy nehezen rájöttünk, hogy mivel nagyon közel lakunk a vízműhöz, az ott lévő, nem jól működő szivattyú miatt ráz nálunk a víz. Nem lehet, hogy nálatok is ez van?
2008. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jaj, ne ijesztgessetek, így is be vagyok parázva! Tudom, hogy nem játék az áram, csak nem tudtam, kinek kell szólni, meg nem tudtam elképzelni, mitől van ez. Nincs vízmű a közelben, meg amúgy is kútról jön a víz.
2008. okt. 22. 20:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nálatok van a probléma, és ez tényleg nem vicc! (4. voltam)
2008. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Írd meg, mi a helyzet! Már csak azért, hogy lássuk: nem csapott-e meg?
2008. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, már kihívtam a villanyszerelőt! Majd megírom, mit mondott. :)
2008. okt. 24. 09:10
 10/16 A kérdező kommentje:
Nnna. Itt volt a villanyzserelő. Megállapította, hogy az egész házba nincs bevezetve a földelés. Azt mondta, a villanyüra mellett le kell fúrni 2 m mélyre egy földszondát, és azt rákapcsolni a villanyórára. Nem értek hozzá, remélem, nem írtam hülyeséget. Meg a villanyóra mögött a kábelek is össze-vissza vannak. Ez 15-20000 ftba fog kerülni, szerdán jön. Szerintetek ez reális? A férjem aggódik, hogy átver minket.
2008. okt. 27. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!