Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Levegős a rendszer, mitől?

Levegős a rendszer, mitől?

Figyelt kérdés
Átalakított kissé bonyolult puffertartályos vegyes plusz gáz kazános radiátoros rendszer levegős. Kerülhetett bele annyi levegő. hogy az autómata légtelenítőn nem bír távozni monjuk 10 óra keringtetés után se? Gugyog az egész. Minthogy ha egy hatalmas buborék lenne benne. Ha odaért a légtelenítőhöz kinyom valamennyit. Sztán mintha menne tovább a buborék. Szóval lehet annyi benne amit ilyen nehezen dolgoz ki? Vagy van utánpótlás valahonnan?
2017. okt. 25. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kilevegőztetni csak akkor érdemes, ha a keringtető szivattyú nem működik, akkor ugyanis a levegő képes összegyűlni a rendszer legmagasabb pontján. Az összes levegő eltávozása után érdemes ellenőrizni, hogy megfelelő-e a vízmennyiség a rendszerben, ha nem, akkor utántöltés kell. Ezután kell visszakapcsolni a szivattyút.
2017. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy nem légtelenedett le.
2017. okt. 25. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Légteleniteni csak úgy lehet,ha meg a keringtető is működik.

Ha másként nem megy ,szakaszolgatni kell.

2017. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Ez egy eddig nem lakott ház amiről beszéltem. Pár éve kész volt a fütés működött. Most átalakíttattam. Puffertartály lett a vegyeshez plusz egy kombi kond. gázkazán. A két szerelést két külön szakember csinálta. A lényeg hogy a bővítés után nem jól működött egy radiátor nem melegedett rendesen. Végül csak nekem kellett rájönni hogy az a radiátor fordítva lett bekötve. Alul jött be a meleg fölül ment vissza a hideg. Alig fordult meg a víz. Nem csoda. Át kötöttem és jó lett.
2017. okt. 26. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!