Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha a főbérlőnek...

Mi a teendő ha a főbérlőnek marad tartozása mikor el akarom hagyni az albérletemet?

Figyelt kérdés
Sokat takarékoskodtam a fűtéssel, de hogy pontosan mennyit az csak az elköltözésem után 2 hónap múlva érkezik meg csekken. Írjunk valamit erről, hogy ne tudjanak kijátszani? Mit?
2010. máj. 30. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiköltözöl, a szolgáltatóhoz be lehet menni mindkettőtöknek és leadni a konkrét óraállást. Normális szolgáltató ügyfélszolgálata ilyenkor egy percen belül közli a túlfizetés/tartozás mértékét és ha éppen akkor az ügyfélszolgálaton a szolgáltatóval ezt nem is lehet mindig rendezni, de te a tulajjal már el tudsz számolni, ő pedig megvárja szépen amíg visszakapja/lelakja a pénzt.
2010. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ügyfélszolgálat is csak 2 hónap múlva tudja majd megmondani az összeget,de azt sem fizeti vissza hanem jóváírja a következő számlákon.Ez kb.6 havi számlán fog érvényesülni,tehát 6db 0-ás csekk fog majd menni a tulajnak.Na én nem akarok 6hónapig visszajárni hozzá,az engem illet és egyösszegben járna nekem. Egyébként a számlakiegyenlítés nemcsak az albérlőre vonatkozik, nem? Elsumákolhatják?
2010. máj. 30. 11:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy az ügyfélszolgálat miért csak 2 hónap múlva tudja megmondani az összeget. Melyik ez a szolgáltató? Neked mondták, vagy a tulaj állítja? Kicsit furcsa.

Az, hogy a szolgáltató a tulajdonossal hogyan, hány havi részletben fog elszámolni, már nem terád tartozik, ezért téged anyagi kár nem érhet. Amikor elhagyod az albérletet, nullára el kell tudnotok egymással számolni. Vajon, ha te tartoznál, akkor is ilyen nyugodtan várna két hónapot a tulajdonos?

Esetleg annyit tudok még javasolni, hogy az utolsó éves elszámoló számla utáni részszámlákon össze kell adni a kiszámlázott - és kifizetett - mennyiségeket, ebből kivonjátok a jelenlegi óraállást, már meg is van a túlfizetett mennyiség. Akár a számlák alapján is gyerekjáték max. plusz-minusz 10-20 Ft-os eltéréssel (a hülye kerekítgetések, készenlét díjak, stb. miatt kb. ennyit el lehet csúszni) meghatározni a neked visszajáró összeget, ha már a szolgáltató ilyen tetű. Azt azért megkérdezném a szolgáltatótól, hogy ingatlan adás-vételnél is ilyen csiga-lassan számolnak-e?

2010. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez egy egyedi lépcsőházfűtés rendszer párolgó kapilláris (olyan mint a higanyos hőmérő) hőmennyiségmérővel,tehát sajnos ezek éves lecserélése után kiértékelésre kerülnek és "forintosítják" hogy mennyit takarékoskodott az ember.Nem a tulaj mondta, hanem én tudom, mert 3 éve lakunk itt és itt így megy. És a lényeg a nullára hozás igen,de ha akadékoskodik hogy nemtudja most kifizetni...stb akkor mi a helyzet? Meghogy ne "felejtődjön" el (persze csak részükről) írni érdemes valamit?
2010. máj. 30. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez más helyzet. Persze, akkor írjatok egy Megállapodást, amiben pontosan leírjátok, hogy az utolsó éves elszámolás (pontos dátum!) óta melyik részszámlákat, pontosan milyen összegben fizettétek ki a mai napig (pontos dátum!), és kötelezitek magatokat, hogy x időn belül a pontos fogyasztás alapján készpénzben elszámoltok. Mindketten írjátok alá személyes adatokkal + legyen két tanú is (ők is adatokkal). Két példányban készüljön, eredetiben írjátok alá (ne indigóval!) és mindkettőtöknél maradjon 1-1 pld. Ha sunyítana, ezzel akár bíróságra is mehetsz, ezt biztosan nem akarja (nem valószínű, hogy adózik a lakbér után). Ha elszámoltatok, mindkét papírra ráírjátok, hogy elszámolva x napon ennyi és ennyi pénz, egyik félnek sincs több követelése (ez fontos!), aláírjátok és kész.
2010. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Találok erre valami formanyomtatványt? Vagy csak nagyjából írjuk le?
2010. máj. 30. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá nyomtatvány, de ennyit csak meg tudsz már magadtól is fogalmazni?! Főleg, hogy szinte mindent leírtam már... tessék felnőni!
2010. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező! csak kérdezel, kérdezel, lassan tollbamondatod a megállapodás szövegét is, de egy köszönöm-öt még nem írtál le, amiért a válaszoló itt istápol téged!


Amúgy mindent leírt, ebben a helyzetben ennyit lehet csak tenni.

2010. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tényleg köszönöm az eddigi segítséget, valóban ezt már le lehet írni is. Köszi mégegyszer.
2010. máj. 30. 15:17
 10/10 anonim ***** válasza:

( na, már engem is istápol valaki :) )


Szívesen!

2010. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!