Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új kombinalt tūzhely...

Új kombinalt tūzhely bekőtéséhez gázszerelőt vagy villanyszerelőt kell hívni?

Figyelt kérdés

A 10 A biztositék elég lesz? Az eladó azt mondta

Hogy ezek a tūzhelyek csak annyi áramot vesznek fel mint egy mikro és egy hajszáritó.Bementem az Émászhoz is hogy cseréljék ki 16 amperosra de a hõlgy mondta hogy nekem 25 ampert biztosit a szolgáltató.Ami a lakásban van az csak kimenõ.Okosabb nem lettem Tanácsokat szivesen fogadok.Kõszõnõm



#amper #kombinált tūzhely
2017. nov. 16. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező, villanyszerelő ÉS gázszerelő szakemberre is szükséged lesz valószínűleg.


Kivéve, ha az új berendezésed hosszabbítója dugvillában végződik. Azt csak be kell dugni az elektromos aljzatba. De a gázszerelő akkor is kell.

2017. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gázszerelő feltétlen kell, a garancia is csak akkor érvényes.

Nézzed meg a tűzhely gépkönyvét, mekkora a teljesítmény.

10 A az 2,3kW, ha ennél kisebb teljesítményű, akkor konnektorról is üzemelhet.

(Ha jól emlékszem, kisfogyasztóknak a hálózatfejlesztés Amperenként 2000 Ft. Meggondolandó, hogy biztosítócserét kérj. Már régóta 16A a lakások főbiztosítója.)

2017. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gázszerelő kell.

Nekem kombim van(Elektrolux)16A volt,mikor vettük.(azóta kaptam 32-t)


Kompromisszumokkal valószínűleg működni fog,de nem együtt mikróval,mosógéppel.

Mindenképp hívj villanyszerelőt is,hiszen a 10A mellett jó lenne tudni,milyen vezeték van a falban. Lehet,hogy nem véletlen az az amper,vékony alu vezeték van.

A legjobb volna a konyhába külön vezeték,hisz sütés közben szeretnél esetleg mikrózni,teát főzni,stb.

Persze a hálózat bővítés mindenképp.

Arra számíts,hogy a szolgáltató lassúsága,és a szakemberhiány miat 2~4 hónapba is beletelik,mire megvalósulhat.

2017. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elfelejtettem írni hogy 13 éve volt átvezetékelve a ház. Hát remélem nem aluminiumot raktak. Meég csak most keresgélek tūzhelyet,konektorosat.
2017. nov. 18. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok...

Nekünk 4 éve egy Elektrolux van...ilyen:

[link]

Nem volt pénzünk AEGre Siemensre,vagy Boschra,Viszont nem szerettünk volna Indezitet,Gorenjét,Morat,stb.

Ez még is csak hazai gyártmány---és az alsók közül a legnagyobb a sütője Mindent tud,amit a 100+-s tűzhelyek.

Eleinte hiányoltam a forgónyársat,de nem baj,az ugyan is nagyon összepiszkítja,csapkodja a belsejét(ha forgónyárson grillezel)


Viszont a pizza funkció(nem csak pizza sütésre) nagyon okos dolog.

Jó a grillje is,sütik habját pirítani pl.

Nekünk a digit programóra fontos,hisz nem csak jelez,csörög,mint egy hagyományos,hanem ha beállítom,a sütés végén LE is kapcsolja a sütőt. Részben hazai fejlesztés az elektronika,nem kínai.

(Azért nem vettünk Gorenje-t,mert problémás az elektronikája,nem olyan jók,mint 2~3 évtizede.


Bármelyiket veszed,a sütő össz,teljesítménye 2000 w körüli,a grill 2200 körüli.

De ugye ez egyszerre soha nem megy(sőt az alsó és a felső sütés együtt se kell mindenhez)

2017. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves"elõzõ."kõszi az információkat. Megnéztem a te sūtõd adatlapját,ott a sūtõteljesítmény 3.0 KW. Az jó erõs lehet. Én egy Zanussit néztem ki ami kicst gyengébb 2.685 KW a sūtõteljesitménye de tõbb funkciós és árban elég olcsó. Nekūnk is csak ilyenre van pénzūnk, nem volt betervezve a tūzhely vásárlás.Holnap konzultálok egy villanyszerelõvel hogy legalább nézze meg azokat a megszakitókat és pénteken fogom megvenni a leárazáskor.A szomszédnak 15 ezerért kõtõtték be a kombinált tūzhelyét. Nem sok az egy kicsit? Csak bedugták a konektorba,a tõbbi a gázra kõtés volt.
2017. nov. 20. 22:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves,dubitusz" a fõbiztosító az a villanyóránál van? Mert ott nekūnk állitólag 25 amper van. Bent a lakásban van kismegszakitó 2x10 amper és 1x16A a bolylernek.A szolgáltatónál azt mondták ha akarom kicserélhetem a megszakitókat 2x16amperosra? Most akkor melyik a lényegesebb?
2017. nov. 20. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Az "Elektroluxos" vagyok...

Nekem 4 éve 7ezerért kötötték be..IGEN,de nekem fúvókát is kellet cserélni,hisz PB palackról üzemel.

A fúvóka szettet itt vettem,itt ismerkedtem meg egy a gyárbak dolgozó emberrel,-tőle.

Az majdnem sok pénz érte...bár függ attól is,hol laksz(én szegedi)!

Ha az óránál 25(az a szolgáltatóé),az már jó,minden további nélkül a sajátodat kicserél(tet)heted akár 20-ra.

2017. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma volt a villanyszerelő felmérni a terepet,holnap jön kismegszakítót cserélni. Még előtte érdeklődtem a szakszervizben is, ők mondták hogy a sütő összteljesítménye 3000 W-os az 10 Ampernál többet vesz fel.Végül is egy Zanussi kombináltat rendeltem,10 nap múlva hozza a futár. Köszönöm mindenkinek a segítséget, a sok információt. Még szükség lesz egy gázszerelőre is aki majd beköti.
2017. nov. 28. 20:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lett?
2020. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!