Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kályhát ajánlotok, ami...

Milyen kályhát ajánlotok, ami jobban tartja a meleget?

Figyelt kérdés

Adott egy félszoba (3x4m), ahol jelenleg egy ilyen kályhával fűtünk:

[link]

Tekintve a szűkös helyet, elég helytakarékos, nagyon hamar meleg lesz, viszont egyáltalán nem tartja a meleget.

Hajnalra, reggelre marha hideg van.

A másik szobánkban cserépkályha van, ami nyilvánvalóan tartja másnap délutánig is a meleget, ezzel nem ér fel semmi persze.

Létezik hordozható kályhából/kandallóból olyan, ami tartja valamennyire és nem százezres/többszázezres árkategóriában van?



2017. nov. 26. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy tüzelőberendezés minél nehezebb, annál valószínűbb, h hosszan tartja a meleget.


Hordozható cserépkályhából létezik oszlop formájú, ha fontos, hogy kicsi alapterületet foglaljon. Ha hozzá tudsz jutni ún. Ohra kályhához (hibátlanhoz), az is jó vétel lehet.


A használt cikkeket forgalmazó weboldalakat ajánlom.

2017. nov. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy tartsa a meleget, nagyobb tömegű kályhára van szükség. Esetleg azt megpróbálhatod, hogy lefekvés előtt szenet teszel rá és elzárod a levegőt. Én így tüzelek, és még másnap délben is kellemes az idő. Sokszor még másnap délután is annyi parázs van, hogy be se kell gyújtanom, csak teszek rá pár vékony fát, és magától begyullad. Fával sajnos nem marad reggelig parázs. Már 5000Ft/mázsa áron egész jó barnaszenet lehet venni.


Amúgy nekem ilyen kályhám van:

[link]

Kb. 150 kiló, nagyon gazdaságos, jó hőtartó.

2017. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kályha tömege, de a hőtároló képessége is meghatározza, hogy meddig képes melegen tartani az adott helyiséget. Egy kg acél nem képes annyi energiát raktározni mint egy kg samott vagy egy kg égetett agyag cserép/tégla.

Egy cserépkályha fél és egy tonna között kezdődik. Akkor mit várjunk egy egy-két mázsás vaskályhától?

Milyen fűtőeszköz az ami olcsón nagytömegben nagymennyiségű hőt képes tárolni?

Megoldás: falazott tégla kályha.

Nálunk kevéssé ismert/elterjedt. Ellemben európa északi részén több száz éves hagyománya van. Takarékos, olcsó, azonos méretű cserépkályhánál nagyobb hőtároló képesség.

A net televan tervrajzokkal. Ezek sorrol-sorra megmutatják a kályha felépítését. Stabil alap, tégla, agyag és pár kályha ajtó kell hozzá. Akár házilag is elkészíthető.

Kedvcsinálónak:


[link]


[link]


[link]


[link]

2017. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 12 négyzetméteres szobában egy 2 tonnás tégla kályha biztos jól mutatna, és biztos kijönne 100 ezerböl.
2017. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem jöhet szóba egy fél szobát elfoglaló tömegkályha, vagy cserépkályha. Szerintem a legjobb, amit tehetsz, ha építesz egy kisebb rakétakályhát, és pellettel fűtesz benne. Az megoldható úgy, hogy annyi pelletet töltesz a tartályba, amivel elégeget reggelig.
2017. nov. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem 2 tonnás tömegkályhát ajánlottam. Nem is sok százezres tömegkályhát.

Csak az első linkre kellett volna kattintani, hogy egyértelmű legyen...

Látom nem sikerült.

Ott szépen látszik egy 70x70x100cm méretű téglakályha, ami ~300kg.

Fillérekből elkészíthető és hatékonyabb hőtároló mint az 1-200 kilós kis "vaskályhák".

2017. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokféle kályhával tüzeltem már, de annyira mégsem vagyok képben: tegnap rájöttem, hogy a konyhánkban pont, hogy ez a "folytonégő" német kályhánk van (ohra), így a párommal átcincáltuk ebbe a szobába.

Nagyszülői hagyaték, de tudomásom szerint ők sem nagyon voltak tisztában ezzel a tulajdonságával, én meg nemrég óta és csak ritkán használtam. Ennek folytán még nem nagyon tapasztaltam ki a működését.

Olvasgattam róla, nekünk az újabb generációs lehet, ugyanis csak jobb oldalon van szabályzója.

Ha valakinek esetleg ilyen van és leírná, hogy használja, azt nagyon megköszönném :)

2017. nov. 27. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!