Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Picike lakás, minden elektromo...

Picike lakás, minden elektromos, mennyire reális a villanyszámla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy picike, 30nm-es lakásban lakunk ketten párommal. Gáz nincs bevezetve, így a bojler, elektromos vízmelegítő a konyhában, minden áramról működik. A bojler megy egyedül éjszakai (időszakos) áramról, minden nappali árammal működik.


Éjszakai és nappali áram összesen 7600Ft szokott lenni, a nappali magában 5500Ft körül. Ez ennyi elektromos berendezéssel reális? Van egy nagy TV, egy számítógép, egy kis hősugárzó a rettentő hideg fürdőbe, a bojler, a vízmelegítő, és egy PS4....


2017. dec. 5. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Reális. A hősugárzó megnyomja rendesen. Abszolút normálisnak mondható.
2017. dec. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hősugárzó,bojler,vízmelegítő...ezek sokat fogyasztanak.
2017. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Kicsit soknak tűnt, de én is gondolkodtam rajta, hogy ja, a sok elektromos cucc miatt megnő a fogyasztás... hősugárzó csak 10 percet megy maximum naponta, fürdés előtt bemelgíteni, de igen, az is dob rajta.
2017. dec. 5. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Én boldogan kiegyeznék ennyi rezsivel.

Nektek havi 7600 Ft-ból megvan a fűtés, mosogatás, fürdés, főzés, világítás és minden egyéb elektromos cucc (TV, hűtő, számítógép, stb) gyakorlatilag minden, ami az élethez kell.

Nem mondod komolyan, hogy sokallod!:)

2017. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Mi a vizet és a villanyt fizetjük, ez a kettő átlag 5000 Ft-ra jön ki havonta (mi is ketten vagyunk, igaz, hogy hősugárzó nincs, van mikró, tv, laptop, router, bojler)
2017. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen rendben van, egyáltalán nem sok.
2017. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nana, azt elfelejtettem, hogy a fűtés nem erről megy. Az fával, kandallóval... :) Csak a füdőszoba fűtése megy hősugárzócal.
2017. dec. 5. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem villannyal fűtesz, akkor tökmindegy, hogy mekkora a lakás, mert mindenütt általában ezek vannak.

Nekem 80 m2-es a lakásom, 120 l-es villanybojlerem van vezérelt áramon, havi 8000 átalányt fizetek ugyanezekre a tárgyakra. Mi is hőlégfúvóval melegítjük a fürdőt.

2017. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen reális. Nem tudom hány kW-os a hősugárzód, de számoljunk 3kW-al, annál biztos nem több, akkor 1 hónapban 600 Ft-ba kerül az a napi 10 perc fűtés, szóval azért "annyira" nem dobja meg a villanyszámládat. Mondjuk ha építenél a kandallóba egy vízteret és tennél egy radiátort a fürdőbe, nem egyhamar térülne meg a dolog. :)

Lehet spórolni, pl. minden fényforrást cserélj LED-esre, ha még nem tetted meg. Ha van PS, akkor feltételezem a számítógép csak munka és/vagy net, film ilyesmi, cseréld notebookra vagy egy olcsóbb miniPC-re.

Továbbá ha nem újak a bojlerek és rég volt vízkőtelenítve, akkor hívj egy villanyszerelőt, "vízkövezze" ki, simán lehet emiatt is több a fogyasztásod, bár a számla összege alapján nem gondolnám!

2017. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A PS a játékokra van, a számítógép munkagép, de kell egy erősebb gép hozzá. Blender, Photoshop, excell, mindenféle programozó, és nyomdász program van rajta, ami kisebb kapacitású gépen sajnos nem igen fut el, próbáltam... :(
2017. dec. 7. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!