Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Biztonsági ajtó zártest...

Biztonsági ajtó zártest csere. Nektek mennyibe került?

Figyelt kérdés

Költözés után zárbetétet cseréltettünk, ami nem hozott túl megnyugtató eredményt. A záras ismerősünk szerint a teljes szerkezet több sebből vérzik. Van hogy játszani kell vele, hogy nyitni lehessen, van hogy kettőre zárom mégis nyitható kívülről kilinccsel. Máskor elakad benne a kulcs és szét kell szedni az egészet. Hívjunk szakit, aki kifejezetten kínai biztonsági ajtókkal foglalkozik. Hívtam, de látatlanban nem tud mit mondani, lehet csak 20 ezer, de az is lehet hogy 80. Szerinte ezeknek az ajtóknak a zárszerkezete 8-10 év alatt szétkopik, el kell fogadni.

Másnál volt már ilyen csere? Mennyibe került és mi volt a gond?


Kicsit ki vagyok bukva, higy egy relative új ajtó (9 éves) ekkora költséget hozott.


2017. dec. 8. 10:16
 1/5 anonim válasza:

Nekünk ilyen van, már vagy 10 éve rakattuk be, de ez a teljes ajtót cseréli, nem csak a zárbetétet.


[link]


Maximálisan meg vagyunk elégedve vele.

A berakás is gyors volt, szakszerű. Anno 10 éve 99ezer volt kereken, most 99ezer a nettó.

Szerintem kínai biztonsági ajtókkal vagy zárbetétekkel ne próbálkozz. Ez valahogy orbitális ellentmondás.

2017. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván nem gagyira cseréli a zártestet, ha már cserélni kell. Kérdeztem tőle az ajtó csere lehetőségét, azt mondta ők is építenek be és forgalmaznak csomó félét, szerinte jó biztonsági ajtót 200 ezer alatt nem kapni, de ízlések és pofonok, megérti ha ezt valaki nem tudja vagy nem akarja megfizetni.

Mi a társasházi szabályzat miatt nem cserélhetjük akármilyenre, ami nem is szükséges, ha a zárat (és nem csak a zárbetétet persze) kicserélik. Olyan vélemény érdekelne, aki ezt esetleg már meglépte. Kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok.

2017. dec. 8. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod az a helyzet, hogy a kínai ajtóba általában a kínai zár megy bele egy az egyben, a másikhoz átalakítás kell, (nem európai szabvány). Ha simán beleteszi, az valszínűleg az is lesz.
2017. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen ajtód van s azt jó lenne tudni, de a lényeg, hogy kikapod a teljes zárat, valaki otthon marad "lakatnak" és elcsattogsz közben vele egy záras boltba-nem mezei zárasra gondolok.

Ott keresel egy hasonlót-megegyezőt betéttel s haza-beszereled, majd olé.


Az első hozzászóló linkjén található kivitelezővel annyira nem büszkélkednék s termékeivel, különösen kültérivel.Rengeteg bennük a hiba-elcseszett tervezési hiba s záraik sem tökéletesek működésüket tekintve, persze egy laikusnak fel sem tűnik max az, hogy lehet ez itt nem jó, de működik s lesz@rja-lesz@rják-megetetik, ha jelzi több százezres ajtónál is.


Sajnos a profi zárszerkezetek kurta drágák és 50e-től érdemes gondolni alapból, de az alja se vészes, ha jó helyen veszed.

Ha tollas zárat veszel, azt elég nehéz felnyomni, de a belátás a hátránya a kulcs nyílásán bár vannak takarók akár mind a 2 oldalra ( ilyet batnak az ajánlottak 2-őt szerelni be persze, max 1).

A hengert azt pikk pakk nyitod...


Ők már elég jónak bizonyultak részemről bár náluk is találni bakikat, de nem vészes.


[link]


Zárak:


[link]


A keleti sz@rokon ne is gondolkozzál...szép szép, de...áh.

2017. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Számomra nagyon meggyőző volt a kínai zárakra specializálódott emberke. Kíváncsi leszek mi lesz a vége. Elég hosszasan elbeszélgettünk, válaszolt a kérdéseimre. Egy 48 lakásos társasházról beszélünk, minden egyes lakásnak ugyanilyen ajtaja van, ugyanezekkel a problémákkal. Egyértelműen az a cél, hogy biztonságosabbá tegyük azt, amink van, nem szeretnénk kirívóan biztonságos, új ajtót beszereltetni, sem anyagi megfontolásból, sem "taktikaiból", hiszen akkor már törhetetlen ajtó ide vagy oda, csak szemet szúr, hogy milyen értékeket rejtegethetünk mi itt az egyszerű kis 2,5 szobás társasházi lakásunkban. Szimplán megfordul, támaszt egy létrát valamelyik ablakhoz és bejön inkább ott. :)

Vagyis az arany közepet megtalálva szeretnénk valamilyen megoldást találni. A záras emberke szerint több lehetőség van, gondolom az első és legolcsóbb lesz az, hogy ugyanilyen rossz minőségű zárat tesznek a régi helyére. Ezzel nem élnénk, ha van más ésszerű megoldás. Közben egyébként infót is kaptam, volt aki a házban maga vette meg a gyártótól ugyanazt a zárszerkezetet 44 ezer forintért és szerelte be magának, volt aki a kicseréltette, beállíttatta a nyelveket és 58 ezret fizetett. Kíváncsian várom mi lesz a mi történetünk vége.

Egyelőre az a gond, hogy nem a feltöréstől félünk, hanem attól, hogy minden különösebb erőlködés nélkül, egy egyszerű kilincs lenyomással is bejut valaki...

2017. dec. 9. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!