Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Fiskarsnak melyik fejszéje...

A Fiskarsnak melyik fejszéje váltja ki a klasszikus nagybaltát, az x25 vagy x27?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

A balta az egykezes a fejsze az kétkezes, tehát egyik sem. Amit linkeltél az meg hasító, így nem a hagyományos.

Ha fát akarsz hasítani, bármelyik jó.

2017. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem ezek ilyen dizájnos divat vackok. jól mutatnak a fészerben. az x25-nem olyan rövid a nyele, hogy azzal nem lehet komoly csapást mérni a fára. a skandináv puhafákat gondolom elhasítja, de a nálunk növő keményfákat nem lehet vele hatásosan széthasítani. az x27 már hosszabb nyelű. ebből a szempontból az egyetlen fiskars termék amit hasogatásra megvennék. én mégis inkább a piacokon kapható szélesfejű, hosszúnyelű fejszét vettem meg. ennek 2.5kg tömegű a feje. ráadásul a fej teljes egészében körülveszi a fej felé egyre nagyobb átmérőben szélesedő keményfa nyelet. tehát semmiképpen nem tud lelazulni, lerepülni a fej a nyélről. Na ez a szerszám nem ismer pardont. hihetetlen görcsös rönköket is szét lehet vele cincálni. igaz hogy két szelet kenyérrel többet kell reggel enni, mert azért elég komoly súlya van.
2017. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!