Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Algásodó bambusszal mit lehet...

Algásodó bambusszal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Megpróbálom elmagyarázni melyikről van szó... Nem tudom a pontos nevét de nálunk nagyon elterjedt, viszonylag olcsón be lehhet szerezni és még régebben azt olvastam róla, hogy nem is igazi bambusz csak rá ragadt ez az elnevezés. Sokan simán berakják vázába, én is ott tartom, de valaki elülteti. Évekig nagyon szép volt, növögetett, új hatásokat hozott, most minthogyha a hajtások végei szépen lassan száradásnak indultak volna. Valahol azt olvastam, hogy szereti az ásványvizet, én viszont csapi vizet adok neki. Lehet ez az algásodás oka? Lemoshatom simán vízzel a tövéről?

2017. dec. 25. 12:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Telefonról írok, utólag vettem észre, hogy atjavított 1-2 szót, bocsi a hibákért!
2017. dec. 25. 12:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Dracaena sanderana vagy braunii.

Ha régebben tartod vízben, akkor feltehetőleg tápanyaghiány lépett fel, tápoldatozni kellene.

Az algásodást kissé gátolja a vegyi anyagokkal telenyomott csapvíz.

Ha nem fényáteresztő az edény, akkor az algák elpusztulnak.

Persze, folyóvíz levisz valamennyit, de nem teljesen.

2017. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. dec. 25. 16:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!