Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kandallóval lehet spórolni?

Kandallóval lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Van egy kandallóm, a ház 160 négyzetméteres, gázcirkós központi fűtés is van, radiátoros. A termosztát az emeleten van, a kandalló lent, így lent jelentős részen nem mennének a radiátorok, kb. 60 négyzetméteren. Lehet egyáltalán a kandallóval spórolni valamit, érdemes ezért fát venni, az fűrészelni, vágni, stb. ?
2018. jan. 1. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsed el .A meleg felfelé száll,tehát a szinteket jól el kéne zárni egymástól .Aztán amig ég a tűz a kandallóban ,addig lent is érezhető a meleg.De csak addig ,amig még esetleg parázs van bent,és a samott lapok ki nem hűlnek .Vizteresekkel szoktak spórolni,mert amig ég a tűz,a központi fűtésbe is megy a meleg .
2018. jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, persze, de hogy ki mennyiért és milyen fát tud venni, mennyire bírja fizikailag, mennyi ideje van, mennyire ért hozzá, látja át azt maga tudja.


Én jórészt fával fűtök, de én szeretem összevágni, betárolni a fát, úgy vagyok vele fitten tart, beleillik az életformámba, a világról alkotott képembe.


Pusztán a pénzért, ha valaki szenvedésként éli meg nem biztos, hogy megéri. Ugyananyi időben túlórázik pl. és meglehet az árkülönbség a gázhoz képest.

2018. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fás fűtés akkor volt buli, amikor a konyhakész fát még 2000-ért adták mázsáját. (Vagy ennek megfelelően, erdei m3-re.) A gáz meg többe került.

De ma már más idők járnak. A fa ára majdnem duplája lett, a gáz meg olcsóbb, és várható újabb gázárcsökkentés, mert a térségben nálunk a legdrágább, csak nyilván a választásokat várják a csökkentéssel.


Ha van lehetőséged erdőn fát vágni, vagy minimális összegért gallyfát gyűjteni, akkor azzal igen, lehet spórolni.

Ha erdészettől veszed a rönköt, és te darabolod, akkor kb. annyira jössz ki vele, mint a gázfűtéssel.

Ha darabolt fát veszel, akkor garantáltan többet költesz.

2018. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!