Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pici szobában elhasználódik a...

Pici szobában elhasználódik a levegő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég kicsi a szobám, kb. 9nm-es, eléggé rosszul alszom benne, pedig lefekvés előtt jól átszellőztetem ezt a szobát, de elég hamar elhasználódik, így szerintem ezért nem alszom pihentetően, mert áprilistól-októberig tudok éjszaka ablakot nyitni, akkor nincs ilyen jellegű gond, 6-7 óra alvás is elég, most viszont 10 órát is alszom, aminek szerintem ez az oka. Én nem értem miért használódik el ilyen könnyen a levegő, ha egyszer az ablak is egy 150x150-es ócska vacak, hideg is jön belőle, így logikusan friss levegőnék kéne lennie. Előre félek, amikor kicserélik az ablakokat, mi lesz, vagy jön egy barátnő. Megfulladok a levegő hiánytól, vagy mi? :D :D 20/F
2018. jan. 16. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az oxigénhiánytól alszol többet, hanem mert ebben a napfényhiányos időszakban sokkal több melatonin termelődik a szervezetedben, mint nyáron. Én jól átszellőztetett 22 m2-es szobában vagyok álomkóros.
2018. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokkal többet alszom, mint nyáron, ez normális. Levegő hiány ellen hagyd kicsit nyitva az ajtót.
2018. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megfulladni akkor tudnál csak, ha hermetikusan zárnád le a szobád :D ami ugye képtelenség, hacsak nem ilyen Náza-féle kabinban vagy tengeralattjáróban laksz :D Gyakran kell szellőztetni, vagy időnként kimenni a friss levegőre.
2018. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelek, hogy nem a levegőtlenség a gond, ha még csak nem is zár tökéletesen az ablak, mint mondjuk az enyém (nekem több nm-es a szobám, de brutál kicsi a belmagasság és sok a ferde plafon).

Én is érzékeny vagyok a friss levegőre, érzem is, hogy nem mindig egyformán jó, de hogy alvásodba ilyen erősen bekavarjon, ahhoz sok kell. Vagy hiperérzékeny vagy, vagy tényleg nem ezen múlik. Amikor elkezded csukni az ablakot éjszakára, azonnal jelentkezik? Mert a tél közepe és a világosabb tavasz és ősz több szempontból különbözik, de ha a hirtelen váltásnál azonnal rosszabb lesz a helyzet, akkor lehet, hogy tényleg ilyen furcsa vagy. Csak nem értem, mert ha szellőzik az ablak, akkor cserélődik a levegő. Vagy olyan ablak, ami jól zár, csak rosszul szigetel?

2018. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Javítom, nem dűl belőle a hideg, viszonylag jól zár, az üvegnél, illetve a sarkoknál jön egy kis hideg. SOFA ablak. Ilyesmi: [link]
2018. jan. 16. 23:25
 6/7 A kérdező kommentje:
28 éves a ház.
2018. jan. 16. 23:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi 12,5 nm-ben alszunk ketten. Tök jól. Amikor ideköltöztünk ki kellett tapasztalni hogy a jó. Régen pl. bent teregettünk a hálóban, de így reggelre totál bepárásodtunk. Mivel van egy éjszaka randalírozó macskánk, az ajtó nyitva hagyása nem opció. Már nem teregetünk nent, este szellőztetünk és fontos a jő hőmérséklet megválasztás. Ha 4-5-ösön van a radiátor, reggelre befülledünk.

Egyébként én is baromi nagyokat alszok mostanában.

2018. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!