Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mosógép bekötőcső milyen...

A mosógép bekötőcső milyen anyagból van? Mivel tudom megragasztani, ha szivárog?

Figyelt kérdés

2018. jan. 17. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Papírból. A technokol rapid-ot javaslom.
2018. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%
Flexibilis polietilénből van a cső és bármilyen metil-akrilát alapú ragasztóval javítható (legyen száraz a cső).
2018. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És ha nem száraz? Éppen ez az, hogy szivárog, akkor is, ha a víz el van zárva. Talán a mosógépből, nem tudom, de nem lehet szárazra törölni.
2018. jan. 17. 20:13
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha a szokásos 1/2" fali elzáró csapról van szó, akkor valószínűleg tiszta vízkő már az egész és nem lehet tökéletesen elzárni a műanyag csappal.

Meg kell keresni az általában jobb minőségű mellékelzárót, vagy ha nincs, a vízóra csapját és ott elzárni.

Utána le kell szedni a csövet, kiszárítani, megragasztani, visszarakni új tömítésekkel és teflonszalaggal, és kipróbálni. De messze jobban jársz egy új mosógépcsővel (600-1000 Ft), mert a ragasztó drágább.

2018. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Pont azt akartam írni, amit az utolsó. Olcsóbb egy új cső, mint egy normális ragasztó.
2018. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha van valóban jó ragasztó, most azt vetném be sürgősségileg, mert nem értek a cseréhez, illesztéshez, Márpedig hamar intézkednem kell, mert pár óra alatt megtelik egy vödör víz, úgyhogy nem nagyon tudom elhagyni a lakást emiatt. Igazság szerint megsérült a cső felülete háziállati tevékenység miatt, és ott folyik. Van valami trükk esetleg, amivel a szivárgó víz bevezethető a kádba? Textilcsík, mint a növények öntözésénél?
2018. jan. 17. 21:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Zárd el a vizet a mellékelzárónál, ahogy írtam. A mosógép szervizcsapjáról is leszedheted a műanyagot, és harapófogóval elzárhatod rendesen.

Van egy Flex tape nevű termék amivel a vizes cuccot is meg tudod ragasztani, nem túl olcsó és ugye be is kell szerezni.

Ennyit tudtam segíteni.

2018. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem találtam másik elzárót, csak ezt az egyet, meg ami a csapnál van. Még ügyködök. Köszönöm a segítséged.
2018. jan. 17. 21:31
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmi sarokszeleped van de berágta a vízkő, akkor lerángatod róla a kupakot és az alatta lévő réz négyszögbetétet harapófogóval óvatosan el tudod zárni.

[link]

2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 KZ67 ***** válasza:
Nyomásálló szalag létezik (vizesre is), ahogy írták, de előtte a "réseket" a csövön fel kell tölteni teflon szalaggal. Elég barkácsolós megoldás, én is inkább a cserére szavazok (olcsóbb és biztosabb).
2018. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!