Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meglévő kondenzációs kazán...

Meglévő kondenzációs kazán cseréje közel ugyanannyiba kerül mintha régi cirkót cserélnék? Létezik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy fantasztikus Termomax Inka típusú kondenzációs kazánunk van amire fűtési szezononként költünk sok 10 ezer forintot javításra. Le szeretném cserélni és azt mondták hogy kb 750-800 ezer forint a csere.Létezik??

Azt mondták egy új normális kazán 300 ezer + valami új törvény miatt valami iszap elvezetőt is bele kell építeni további 150 ezerért és a többi az engedélyeztetés. De mondom annak idején mindent megcsináltattunk ( kémény gázterv stb...), most pedig csak leveszik a régit és felteszik az újat. Nagyon megköszönném ha ebben jártas emberek megerősítenének vagy cáfolnának benne.



2018. jan. 17. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem új készülék esetén új gázerv kell. Mivel a gázterven a jelenlegi készüléked van így egy ellenőrzésnél nem fog stimmelni. Tavaj nekem iszapelvezető nem kellett. Azt se tudom mi az. Ilyen iszapleválasztó lett berakva de kizárt hogy 150 ezres tétel volna max pár ezer. Hivatalosan így megy szerintem. Nem tudom hogy egy nagyobb probléma esetén fizetne e a biztosító ha nem az a készülék van fenn amit a gázosok engedélyeztek.
2018. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gázterv csak akkor nem kellene, ha egy ugyanolyan gázkazánt raknál, mint a régi. Ha teljesítmény, egyebek változnak, akkor teljesen elölről kell kezdeni mindent. (Annyival olcsóbb, hogy a rendszert nem kell megépíteni, mert már megvan.)

Az iszapelvezetőt nem tudom, de elképzelhető, hogy típusfüggő, vagyis azokhoz kell, amelyeknek a műszaki kialakítása ezt szükségessé teszi.

2018. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!