Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha letiszítom a radiatort...

Ha letiszítom a radiatort jobban fogja adni a meleget?

Figyelt kérdés
Végülis most is jó, csak eléggé poros belül, mondta nagybátyám, hogy ha tiszta lenne sokkal hatékonyabb lenne. Most 60 fokon vannak egyébként, lemezradiátorok 22k.
2018. jan. 25. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet belül poros egy radiátor? Ott foladék (víz) szokott lenni.
2018. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
A felületén levő por alig befolyásolja a hőleadást.
2018. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát belül, ahol por lerakódik.
2018. jan. 25. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Fűtésszezon előtt kitakarítom a radiátorokat (por, pókháló és azon fennakadt macskaszőr stb) lepattintom a radiátor tetejét aztán ilyen hagyományos portörlőt benyomkodok középre kb minden harmadik lyukba a lemezek közé.
2018. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én most kompresszorral, s porszívóval kitakarítottam. S mintha jobban adnák a meleget, bár lehet azért, mert én is ki melegettem a hajolgatásban. De talán még a levegő is tisztább lenne most.
2018. jan. 25. 19:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként most vettem a házat, 2001-ben kötötték be a fűtést, de azóta én nem hiszem, hogy ki voltak takarítva, egy kis öreg nénike lakott itt előttem.
2018. jan. 25. 19:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez is ilyen pattintós már.
2018. jan. 25. 19:53
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Hőleadás szempontjából nincs jelentősége .
2018. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A por hőszigetelőként működik.

A poros radiátornak csökken a hőleadó képessége, nem csak a hőleadó felület csökken, hanem a belső légáramlat is akadályozva van...

2018. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kilencesnek van igaza. Kevesebb hőt ad le, több időbe telik mire felmelegíti az adott szobát.


Gázkonvektornál is ez a helyzet,ha ráég a por kevesebb hőt ad le és akkor ugyanannyi hőtermeléssel arányosan magasabb hőmérsékletű lesz a fűtőtest ,ezért azon a részen,ahol nem olyan poros(kisebb a hőellenállás) arányosan nagyobb lesz a hőleadás is. Persze ha tiszta por és ráégett kosz már az egész akkor megeshet hogy a hő nagy része a kéményen keresztül kiszellőzik. Persze radiátornál csak a meleg víz átfolyik és annyi történik,hogy ott kevesebb hőt ad le ahol szükség lenne rá. De ilyen alapon az is megeshet,hogy mire körbeér a rendszeren picit melegebb marad a szokottnál/bár ez egy ilyen rendszernél csekély és nem is túl hasznos) és akkor ugyanott vagyunk,hogy vagy magasabb hőmérsékletű vizet ad ,vagy picit kevesebbet fogyaszt/beállítható hőmérsékletű kazánoknál/,de a lényeg,hogy tényleg kevesebb meleget ad. :)

2018. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!