Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel tisztítjátok a medencéte...

Mivel tisztítjátok a medencéteket?

Figyelt kérdés
Van egy 8m * 1,7m * 3m medencénk. Műanyag és mivel télen nem engedjük le hanem benne marad víz és a visszaforgató bekapcsoljuk hogy ne fagyon szét! De ilyenkor nyáron meg annyira koszos, hogy sósavval tudjuk csak kitakarítani. De az meg rengetegbe kerül annyi sósav amivel ki tudjuk takarítani. Általában 10 litert elhasználunk! és rengeteg vizet! De így sem lesz tökéletesen tiszta! Ti hogy szoktátok vagy valami tapasztalt, hogy lehetne a legkönnyebben?
2010. jún. 6. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi sajnos tavalyelőtt, tavaly és idén is úgy jártunk, hogy egy vihar letépte a takarófóliát és jó mocskos lett a víz. Szivattyúval kiürítjük (ezt ketten csináljuk, mert a kert távolabbi részeibe is el kell vinni a sok vizet), utána én bemászok az üres medencébe és domestossal, vagy ahhoz hasonló sűrű, erős fertőtlenítőszerrel plusz gyökérkefével (ez fontos, mert így minden recéből kijön a kosz) alaposan kisúrolom. Fél órát hagyjuk állni (hat a fertőtlenítő és én is magamhoz térek), utána slaggal lemossuk, ami alul összegyűlik, kiszivattyúzzuk, a medence alját vödör+moppal váltott vízzel többször felmosom, ha teljesen tiszta, feltöltjük, induló vegyszeradagot beleöntöm és kész. Az egész cakk-pakk kb.2 óra.
2010. jún. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
amikor nagyjából a sósav hat utána alaposan kitisztítjuk majd magasnyomású sterimoval jó alaposan letisztítjuk. Utána már újra feltisztítjuk! szóval mi gyökérkefélés helyett ezt használjuk. De amúgy ugyan úgy csináljuk ahogy Ti!
2010. jún. 13. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónak: Mi úgy szoktuk a messzebb lévő részekre eljuttatni a vizet, hogy 1/ beleteszem a slagot szűkítő vég nélkül a medencébe, hogy szépen belefeküdjön. 2/ a slag másik végét rápattintom a kerti csapra, és kicsit elindítom a vizet. Ezután a csapról leveszem a slagot, leveszem a szűkítő spricnit, és elviszem jó messzire. Kiürül az összes víz, annyi a dolgom, hogy néha arréb viszem a slag végét, ahova még vizet szeretnék juttatni. Lehet, hogy nem ismerted ezt a módszert, én véletlenül jöttem rá, és nagyon megkönnyíti a dolgot!
2010. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!