Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rátettem forró serpenyőt az...

Rátettem forró serpenyőt az ablakpárkányra. Égett folt van rajta. Nem akartam. Albérletben lakok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tűzhelyen csináltam kaját, kicsit odaégett, és nem akartam még jobban szénné égetni, a lehető leggyorsabb megoldás, amit jónak láttam, ha baromi gyorsan kinyitom az ablakot és ráteszem az ablakpárkányra (bent lévő párkányrész).


Albérletben lakom, és nem tudom, a lakástulaj mit szólna.


Próbáltam ecettel letisztítani (elvileg jó tisztítószer meg világosít. ) nem ment...

próbáltam szappannal mosogatószerrel, de rá lett égetve... azt hittem az ecet kicsit világosítja a foltot, de nem... olyan sárga-barna fekete, kör alakban (2 db serpenyő volt így két helyen is..)


Mit tegyek?

Lefesteni lehet?


Fehér műanyagból van. Vagy van más módszer, amivel világosítani lehet (hipo?) tényleg nincs jobb ötletem.


24l



2018. febr. 6. 02:05
 1/7 anonim válasza:
100%
Ha műanyag, akkor érdemes lenne cserélni. Az szépen megolvadt abban a foltban.
2018. febr. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én se bírom páromnak megmagyarázni, hogy a forró serpenyőt ne tegye ki a gangra.

Nem a linót féltem!

2018. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Az én gyerekem is ilyen. 25 éves, és leérettségizett, én is tanítgatom, de mégis fogalma sincs, hogy mik a hőálló dolgok, és mi alá kell hőálló alátét. Amikor valami nem hőálló és megolvad egy forrón rátett tárgytól, akkor nem elszíneződés keletkezett a felületén, amit le lehet nedves törlővel törölni. Ott az anyag felülete ment tönkre.
2018. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
79%
Megolvadt. Csak cserével oldható meg sajna. Inkább szólj a bérbeadónak mert olyanra cseréli ami neki is megfelel és majd hozza a számlát.
2018. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lefesteni nem lehet?

Fehér festékkel? Lefesteném, mármint az én hibám h megégettem...

2018. febr. 7. 02:01
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Lehetséges lefesteni, csak nem lesz túl sok értelme, mert nem lesz ugyanolyan.

A műanyagon nincs festék, a saját anyagában színezett.

Ha sajátod lenne, megtehetnéd, ha így is megfelelne neked. Vagy polírpapírral lecsiszolnád. De így, hogy nem a tiéd, balhé lesz belőle, ha a tulaj magától fogja felfedezni.

Annyit esetleg tehetsz, hogy mondod a tulajnak, hogy ez van, és te keresel vállalkozót, aki megcsinálja. Macerásabb, de ki tudod választani az olcsóbb ajánlatot.

2018. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi de szerintem nem tudsz olyan minőségben festeni ami egy gyári szórt festés színvonala. Látszana és szerintem még csúnyább lenne mert az egész felületet érinti. Pár ezer az ablakpárkány és pár e a csere. De hogy olyan típus legyen ami a tulajnak is megfelel ezért ne te válassz. Ezen nem múlik semmi. Egy 10esből kb megúszható. Attól függ hány méter és milyen minőségű az eredeti. Mivel műanyag gondolom olcsóbb típus.
2018. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!