Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a gipszkarton...

Mit tehetnék a gipszkarton felett szaladgáló egerek ellen?

Figyelt kérdés
Padlásszobás házban lakunk 2 éve, és az emelet felett gipszkartonból van a mennyezet. És felette nagyon vidáman szaladgálnak, kaparásznak az egerek, télen-nyáron, ami főleg éjjel zavaró. Meg gondolom nem okoz nekik nagy gondot, hogy átkaparják, és a lakásba is beköltözzenek. Próbáltuk az egérragasztót, a mérget, de valamilyen intelligens dögök lehetnek, mert elkerülik. Macskát nem tehetünk oda, mert zárt az a rész, nem tud ki-bemenni, meg ugye tele van méreggel. A rádiót felvittük, de semmi változás. Már vettünk ultrahangos-és rezgőmotoros egérriasztót is, de ez se zavarja őket. Valami egyéb ötlet?
2008. okt. 27. 13:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. Eredetileg a gipszkarton fölött üveggyapot volt, és alá is befészkeltek. Na akkor azt felszedtük, és beterítettük purhabbal az egész szintet, hátha. Na mostmár abba is befúrták magukat. Fa nincs a közelben, de ezek a falon is fel tudnak mászni. Elképzelni sem merem, hogy mi lehet a szomszéd lakatlan ház padlásán, hiszen ott nem is írtják őket.
2008. okt. 29. 17:16
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök. Azzal a különbséggel, hogy a lakásban is fogtam már pár egeret ragaccsal. A konyhaszekrényben, ahol a vizvezeték van. Abba a szekrénybe betud menni, mert hátul a vizvezeték miatt ki van vágva a szekrény. De hogy a lakásba hol jön be azt nem tudom. 1éve épült házban lakunk. Mellettünk mező volt, most kezdtek épülni és megbolygatták a területet. Tavaly egyetlen darab egeret fogtunk és nem is volt utánna már több. Most viszont egyfolytában. Már teljesen ki vagyok készülve tőle. Légyszives nekem is adjatok tanácsot mit tegyek. Mérget nem tudok kitenni, mert van egy kutyánk (lehet macska jobb volna), meg a méregtől kicsit odzkodom, mert ha a lakásban elpusztul, azt nem szeretném, mert nem lehet kidobni. Egérrisztót hol lehet kapni? Erről még nem is hallottam.
2008. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia! Mi a korábbi házunkban jártunk így, gondolom az ajtón jutott be az átkozott. Akkor a ragacs bevált, és szerencsére csak a konyháig jutott, a szobába nem ment be.

Most ezzel próbálkoztunk: [link]

De valami miatt nem vált be 100%-osan.

2008. okt. 31. 18:55
 14/15 anonim válasza:
Mi a probléma a riasztóval?
2008. nov. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy még mindig van egér. Nappal, amikor megy a rezgő motor, akkor nem jelzik a jelenlétüket, de azt éjjelre kikapcsoljuk, mert majdnem olyan zavaró a zizegés, mint az egér kaparászása. Az ultrahangos hangszóró meg szerintem nem "teríti" be az egész padlást, ezért nem hatékony teljes mértékben.
2008. nov. 2. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!