Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megakadályozni...

Hogyan lehetne megakadályozni egy folyamatos beázást? Minden társasházban ez van?

Figyelt kérdés
Egy 10 emeletes társasházban élek már 5 éve. Az első 3 évben nem volt semmi gond, amikor is megtörtént az első beáázásunk. Mondhatni a LEGROSSZAB! Egész lakás vízben, plafonról folyamatosan csöpög a víz, tapéta leázott, szőnyeg felszívott minden vizet. Ezt még megértettem, mert a fenti szomszédék éppen kórházban voltak szülés miatt és pont távollétük közben robbant fel egy vízvezeték. De az eset után TÖBBSZÖR is előfordult hogy kisebb beázások történtek. A társasház gondokját hívjuk, a legtöbb esetben kijön és megnézi, de mindenre az a válasza, hogy hívjuk a biztosítot, ő majd megtéríti. Most a mai napon is történt egy ilyen "kisebb" beázás. Megkérdeztem a gondnokot, hogy ennek mi az oka, nem lehet e tenni valamit a beázások ellen. Erre az volt a válasza, hogy "ilyenek a társasházak, mindig a beáznak, az én lakásom is folyton beázik". Kérdés! Ennek tényleg így kell lennie? Viseljem el minden egyes beázást és festés után várjam a következőt?! Még alig telt el pár hónap az utóbbi festés óta, és most kezdhetem elölről? Minden társasházban ez van, lehet ez ellen valamit tenni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2018. febr. 10. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
És mindig a fenti szomszéd áztat el? Beszéltél már vele erről?
2018. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy se beázás volt. Az hogy a szomszéd leázat az nem biztos hogy a Társasház miatt van.

Az óra utáni vezeték a szomszédé.

Közös képviselő mit mond?

2018. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben elköltöznék onnan, mert ami egyszer beázik, az mindig is be fog.
2018. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt kéne kinyomozni mitől/kitől ázik be. Mi panelban 12 év alatt egyszer sem áztunk be, aztán 3 év alatt zárószinten sem, akármekkora vihar is volt.
2018. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!