Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha fiktiválják a lakcímemet,...

Ha fiktiválják a lakcímemet, arról nekem kell küldeniük kiértesítést?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam meg az interneten véletlen keresgélés közben, hogy január elején fiktiválták a lakcímemet, az egész családomat (2 felnőtt + 3 gyerek) beleértve. Erről nem kellett volna nekem valamilyen papírt küldeni? Elvileg 15 napon belül lehet fellebbezni a fiktiválás ellen, de ha nem értesítettek ki, ezt mégis, hogyan tehettem volna?

#lakcím #kijelentés #lakcím fiktiválás
2018. febr. 16. 18:57
 1/6 L.. István ***** válasza:
2018. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt láttam, de nálam nem próbáltak megkeresni, nem érkezett semmiféle levél, - a postán van postafiókom- csak most szólt egy ismerős, hogy tárolt változatként fent van az anyag a neten. Vissza lehet ezt valahogyan csinálva, amikor egyáltalán nincsen szándékunkban az említett cím végleges elhagyásának, az összes személyes holmink ott van, több millió értékű bútor?
2018. febr. 16. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismert volt a tartózkodási helyed a fiktíváló hatóság számára?

Ugyanis neked erről bejelentési kötelezettséged van!

Azt ugye magad sem gondolod komolyan, hogy évekre elhagyod valaki tulajdonát, otthagyva a cuccaidat deponálásra, de tartózkodási helyet nem adsz meg, aztán lesz, ami lesz!

A tulajdonos őrizgeti a cuccaidat, az ingatlanát nem tudja 100%-an használni, vagy hasznosítani, nem tudja eladni, mert te majd egyszer, - talán 20 év múlva - visszatérsz.


Ha értesítést nem kaptál, az nyilván azért volt, mert ismeretlen volt az érintettek számára a postafiókod.

Egyébként:

"Ha nem ismert a holléte, akkor a fiktiválásról hirdetményben kell tájékoztatni, azaz ki kell az információt függeszteni a hivatal nyilvánosság számára elérhető részén."

Tehát a kiértesítésed megtörtént, csak éppen nem jártál arra.

2018. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez egy bonyolult az eset, már vagy fél éve el akarom hozni a bútoraimat, de a tulajdonos - árverésen vásárolta meg az ingatlant, de több hiba is volt az eljárás során, ide-oda dobálják a megye bíróságai között az ügyet- nem hajlandó kiadni őket többszöri kérdésre se, meg akarja őket tartani magának, szerinte az, az ő tulajdona. Ügyvédi felszólítások vannak neki küldve, de nem lehet vele bírni, nem reagál semmire, miközben folyton azzal hívogat a nő, hogy "de most már nem tárolja tovább, vigyem el".-.- Amikor meg próbálnék vele megegyezni, hogy mikor mehetek értük, akkor azt mondja, hogy csak személyesen tárgyal erről, és ő dönti el, mit kaphatok meg a saját, nagy értékű antik bútoraimból...


Szóval ebben a szituációban nem én vagyok az, aki akadályozza, hogy szegény, ártatlan tulaj élje az életét, hanem fordítva. Egy albérletből már ki is dobtak miatta, mert a nyakamra járt és balhét csinált, hogy meg akarja tartani a bútorokat és különben is, fizessek neki tárolási díjat. Megértem, ha nem hiszitek el, sokszor számomra is egy komédia ez az egész -.-

2018. febr. 16. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

A linkelt cikkben is ott van, hogy hivatalból megindítják a kijelentést árverezett lakás esetén.

Téged azon a címen próbálnak elérni, amit megadtál.

Ha ezt a postafiókot nem adtad meg nekik, akkor nyilván nem tudtak megtalálni.

Ilyen esetben nem kötelező átfésülni az egész országot, hogy hátha megtalálnak.


De ez lényegtelen is, a kijelentéssel nem tudsz mit kezdeni, neked az a lényeg, hogy a vevőtől vissza kell szerezned a cuccaidat.

Nincs kizárva, hogy tárolási díjat kell fizetned, ezt a tények és bizonyítékok részletes ismerete nélkül nem tudhatom.

Ha nem tudtok megegyezni, akkor csak a per marad.

2018. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A fiktivált személy és a fiktiválást kérő egyaránt kap határozatot. A fiktivált személynek a fiktivált címre küldik ki, a tulajdonosnak/fiktiválást kérőnek pedig az állandó lakcímére postázzák az erről szóló határozatot.
2023. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!