Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell használni kazánnál...

Hogyan kell használni kazánnál a koromtalanitott? Kazánál illetve a kéménynél?

Figyelt kérdés
2018. febr. 22. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyiket?

Konix:

"Fa és szén tüzelésű kazán, fatüzelésű kandalló esetén az izzó parázsra szórjuk rá a szennyeződésnek megfelően vékony rétegben eloszlatva KONIX adalékot. Kormosabb, kátrányosabb kazánnál javasolt a KONIX sűrűbb használata, de mindig vékony rétegben eloszlatva, hogy a KONIX könnyen légneművé tudjon válni, ne salakosodjon össze. Hatását folyamatos használat mellett fejti ki. A lerakódások fellazulása már 4-5 nap után észlelhető. A fellazult lerakódásokat mechanikai úton el kell távolítani."


Mégy annyit hozzátennék, hogyha szénnel tüzelsz, akkor a szénbe keverj belőle. Az arány a csomagoláson van, ha jól emlékszem.


[link]


Munkahelyemen próbáltam már, de én nem vettem észre semmi javulást, de nálad hátha segít.

Állítólag a krumpli héja is jó. Legközelebb ne a kukába dobd, hanem a kazánba.

Amúgy ha jó a huzat, és száraz a fa, akkor nem nagyon kellene kormolódni. Próbáld minél magasabb hőmérsékleten égetni. A tökéletes égéshez nagyon magas hőmérséklet kell.

Nálam 30 év alatt még nem kellett kéményt tisztítani.

2018. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lerakódások attól is lehetnek, ha le van zárva a levegő.

A fa elgázosodik a hőtől, de elégni csak egy része tud, ha nem kap elég oxigént. A többi a kazánba, kéménybe rakódik le.


A Konix hasznos és jó, de csak ha tényleg naponta használja az ember. Heti 1-2 használatnak semmi hatása nem volt.

Akkor kell rápakolni, ha már nincs láng, csak parázs, és mérsékelni kell a huzatot, hogy ne vigye ki olyan gyorsan a szer gőzét, tovább legyen a füstjáratban.

2018. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 24. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a Konixot úgy használom, hogy amikor jó izzó parázs van rászórok egy negyed zacskónyit,és lezárom a kályhát. Így tudja legjobban kifejteni a hatását,
2018. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!