Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a szobarózsámmal...

BeeankaSz kérdése:

Mit kezdjek a szobarózsámmal hogy ne hervadjon/fonnyadjon el? Hogy élesszem újra?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam a rózsát, a virágos szépen meggondozta, azóta locsolom rendszeresen heti 1x de elkezdett hervadni rengeteg bimbóval a levelei száradnak.

2018. febr. 24. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
írnám azt,hogy ha kiültetéssel lehet megmenteni (gyönyörű lesz kint) de jelenleg amilyen idő van ez nem opció. Imádom szeretem őket,de bent menthetetlen volt. Van egy 15 fok körüli hely ahol teleltetem őket,szépen lassan szoktattam a hűvösebbhez aztán beraktam oda és akkor túlélték azt az idő amint ki tudtam ültetni őket,de amúgy nem
2018. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos néhány kereskedő direkt tönkreteszi a cserepes növényeket, hogy csak 1-2 hétig éljenek. Keress sérüléseket a tövénél, a föld felett vagy kicsivel a föld alatti szárrésznél. Ha sérült a növény, akkor a kereskedő a hunyó, általában az ilyen szobarózsák kipusztulnak. Ha nincs semmilyen sérülés a növény szárán, akkor a hely nem megfelelő neki. Én egy hűvösebb szobában vegetáltatom tavaszig, 25 fokos szobában nekem is hervadt, és hullottak lefelé a levelei.
2018. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát napos hűvösebb hely? Éy ha veszek neki valamien tápoldatot azzal segíthetek neki?
2018. febr. 25. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!