Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlás szigetelése. Hogyan?...

Padlás szigetelése. Hogyan? Mivel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudna nekem segíteni a kérdés megválaszolásában? 60 m2 a ház alapja. Fafödémes, stukatúros mennyezetű. A padlás aljzata deszka, azon sár van. ( bocsánat, a szakszavak nem az erősségem😉).szeretném szigetelni. Tekintve, hogy a tető is cserére szorul, olyan megoldás kell, ami lehetővé tenné, hogy könnyedén felszedhető, és visszahelyezhető legyen. Az sem ártana, ha lépésálló. Sajnos egyszerre nem megy mindkettő megvalósítása, de a szigetelés nem várhat. Köszönöm a rám szánt idődet!
2018. márc. 1. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A lépésálló aránytalanul drága lenne (mindamellett, hogy "védőréteg" nélkül az sem lépésálló (a többlet teherről nem is beszélve.)

Ha beázik a tető akkor míg azt ki nem javítod nem érdemes szigetelni, mert "pocsékba" megy.

A helyes rétegrend az lenne, ha leterítenél egy réteg párazáró fóliát erre mehet valamilyen hőszigetelés (üveg vagy ásványgyapot), majd páraáteresztő fólia.

Ha járhatót szeretnél akkor lécváz + hézagos deszkázat (nem osb) a megoldás.

2018. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem ázik be, azzal nincs gond. Csak idővel ( 2-3év múlva) szeretnénk a gerendákat kicserélni, új tetőlécekkel és cseréppel.
2018. márc. 1. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:

A rétegrendbe nem szeretnék belemenni, sok fórum foglalkozik ezzel, eltérő véleménnyel!


Mindenképpen tekercses gyapotot vegyél, 0,037-est, vagy 0,039-est. Ár-érték arányban ez a legjobb megoldás.


Én 0,039-es gyapottal terítettem le a padlást, körülbelül 140 négyzetmétert, rengeteg helyen kellet szabni. Sajnos a gyapot több mint egy évig állt a bálában, ezért nem rúgta ki magát, csak ha nagyon kicsi darabokra vágtam, és felráztam. Azóta semmi baja, nem esett össze semmit sem, pedig már egy éve ott van. Semmi pénzért nem szedném fel!


Mi a baj a tetővel, hogy cserére szorul?

2018. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!