Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőszívattyús vagy napkollektor...

Hőszívattyús vagy napkollektoros fűtési mód a jobb/gazdaságosabb? valaki ért ehhez?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2018. márc. 3. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A hőszivattyúhoz értek valamelyest. Egyrészt vegyész vagyok, tehát a termodinamika a kiképzésem része volt. Másrészt 4 éve hőszivattyúval fűtök, van némi tapasztalatom. Illetve az általam gyűjtött adatokat szivesen megosztom veled, ha írsz egy privátot.

A napkollektor már fogósabb kérdés.

Fűtés(rásegítés)hez eleve nem is a tetőre, hanem a déli homlokzatra kellene építeni, mert olyan alacsonyan jár a nap télen, hogy ez lenne a hatékonyabb. A sugárzásból hasznosuló energia a beesés szögének a koszinuszával arányos. Szóval 90 foknál lenne a legjobb. De nyilván csak kisegítő fűtésként jöhet szóba, mert mit csinálsz, ha nem süt a nap mondjuk egy héten keresztül? Hanem egy szmogos, párás, ködös, felhős, szélmentes hét van... Nyilván akármilyen jól hőszigetelt a házad, és bármekkora puffered van [kivéve ha a garázs alatt 100 m3-es hőszigetelt medencéd van erre] nem fogsz tudni annyi forró vizet eltárolni, hogy egy hetet kibírj.

Nyári melegvíz előállításra korrekt dolognak tartom. Tapasztalatom nincs. De fűteni nem mernék napkollektorra hagyatkozva. Egyrészt az miatt amit már írtam. Másrészt több panel is kellene a házad hőigényének a kielégítésére télen. De mit csinálsz velük nyáron. Amikor annyi forró vized lesz, hogy csak na. A végén még kerti úszómedencét is kell építened, hogy legyen hova tenni a rengeteg forró vizet a kánikulában.

Nem tudom amúgy pontosan hogy gondoltad. A kérdésed alapján ezek a gondolatok születtek bennem, amiket leírtam. De ha kiegészíted az általad elgondoltakkal, tudjuk folytatni a gondolat-menetet.

2018. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nem én vagyok a kérdező, de esetleg velem beszélgetsz erről, ha megkérlek?

Előre is köszönöm.

Szerintem lehetne itt nyilvánosan is beszélni róla, hátha mást is érdekel.

Az én tudásom főleg elméleti de nem tudom teljesen helyes e.


Én két oldalról közelitném: gazdaságosság és pályázhatóság.

Azt hallottam, hogy 4 millió Ft egy napelemes-hőszivattyús kombinált szett.

Igaz hogy 2 készülék esetén 50%-ra lehet pályázni s akkor már csak 2 millió?

Tudom a kérdés napkollektorra szól de én személy szerint a napelemet tartanám jobbnak s azt se vagy vagy alapon hanem éphogy a hőszivattyúval kombinálva.

Méghozzá azért mert ha felesleg keletkezik, enyhe a tél vagy ép nyár van, akkor a felelegesen energiát jóvá lehet iratni, visszatáplálva az elektromos hálózatba.

Erről van tapasztalatod?

Ha pedig tul meleg van, akkor nem felhalmozódik a sok melegviz hanem visszatáplálás helyett a klimához lehet használni a rengeteg energiát.

2018. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!