Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hideg ellen milyen ötleteitek...

Hideg ellen milyen ötleteitek van, hogy ne fázzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy pár napig olyan helyen kell lennem, ahol nincs fűtés és közművek se.

Szóval a fűtés nem megoldható villannyal se.


Milyen ötletetek van, hogy ne fázzak majd?


Én arra gondoltam, hogy gázzal ( palack + rózsa fej ) felfűtöm a szobát majd alapos szellőztetés után tudnák tartózkodni a helyiségben.

Ha bent vagyok a helyiségben akkor nem szeretném használni, mert a helyiségből égeti el az oxigént, és halottam már olyan emberről ( látomásból ismertem is) aki így fulladt meg.


A szoba gondolom gyorsan le fog hűlni mit tudok tenni, hogy ne fázzak?


Én arra gondoltam, hogy majd ágy helyett hungarocell táblákon alszok majd, mert az jobban hőszigetel.

Majd jó vastagon felöltözni és betakarózni vastag takarókkal.

De félek,hogy ez kevés lesz.

Mit lehetne még tenni?


2018. márc. 4. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Majd igyál forró teát, de sok mást nem tudok mondani, te egész jól összeszedted, amit tenni tudsz.

Ne becsüld alá a beöltözést és a takarókat, nekem anno nagyon jól bevált ez 8 fokban, ráadásul étel nélkül... Mondjuk a lelki tényező is számít, én elszánt voltam, de pedig látni fogod a fényt az alagút végén, hisz nem tartósan lesz ez. Azért kellemetlen, nem mondom, de hosszabb távon sokkal fárasztóbb.

2018. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hálózsák.
2018. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a gázrózsás dolgot nem igazán értem. Akkor már inkább be kell ruházni egy Siesta gázmelegítőbe. De vigyázz! nagyon veszélyes, nagyon be kell tartani a biztonsági előírásokat. A szellőzteteés nagyon fontos, de ha kiengeded a meleget, akkor nem sokat ér se a Siesta, se a gázrózsa-ami gondolom a kondérmelegítő lábas rózsa, amihez szintén kell reduktor tudtommal, hogy használhasd.


Bármelyiket is választod, tegyél a közelébe kisméretű téglákat, ha van samott, akkor azt. Amikor átforrósodott a tégla, egy nem műszálas ruhába becsavarva tedd a lábadhoz. Nagyon kellemes, elalváshoz is. Én mondjuk elalváshoz nem merném üzemeltetni sem a Siestát, sem a gázégőt a co mérgezés miatt. Ja,. és rengeteg ruha, 3-4takaró alulra-felülre.

2018. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
olyat hallottam, hogy valaki úgy fűtött lakókocsiban, hogy gyertya fölé tett kerámia cserepet, és a láng felforrósította a cserepet, és az szépen adta a hőt.
2018. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fűtésre nem igazán tudok mit mondani. A legegyszerűbb az lenne, ha lenne áram, de ugye az nincs elvileg.

Utánajárnék, hogy van-e valamilyen palackról üzemeltethető fűtőtest.


Összességében, hogy én mit tennék ezen felül:

A hungarocell lapokat az ágyra tenném, véletlenül sem a földre. Sapka, sál, vastag, több rétegű ruha, akár széldzseki. Hálózsák és egy jó vastag takaró/dunyha. Ha az első estét nem bírom jól, akkor alufóliával is "körbecsavarnám" magam akár, hogy minél több hő bent maradjon.

Ezen felül vennék egy rakás melegítő párnát (össze kell tördelni és pár órán át melegen tart). Ha kihűl valamelyik végtagom és nem tudom felmelegíteni, akkor ez átmenetileg megoldás lehet. Illetve készülnék pár termosz jó meleg teával.

Kb. ennyi.

2018. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megvagy még kérdező?
2018. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!