Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 1997-ben felvettem a szocpolt...

1997-ben felvettem a szocpolt 3 gyerekre, most meg felakarom venni a CSOK-ot 1 gyerekre akkor hogyan számolnak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 16. 17:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy már nincs is a nyilvántartásban hogy régen vettem fel?
2018. márc. 16. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oh még 60 év múlva is tudni fogják,hogy anno felvetted :)

1. Nem mindig kell levonni a már felvett támogatást a CSOK összegéből


Továbbra is alapszabály, hogy ugyanazon gyermek után csak egy alkalommal lehet igénybe venni a CSOK-ot, tekintetbe véve a korábban felvett támogatást (pl. szocpol) is. Eddig azonban kötelező volt levonni a már igénybe vett támogatás összegét a teljes gyermekszám után járó CSOK összegéből. A harmadik gyermeket vállaló, új lakásba költöző párok például 10 millió helyett 8 millió forintot kaphattak, ha korábban 2 millió forintnyi szocpolt már igénybe vettek. Mostantól viszont figyelmen kívül lehet hagyni ezeket a gyermekeket, ha így kedvezőbb az igénylőnek. Tehát lényegében kétféleképpen lehet kiszámítani a felvehető összeget, és a két összeg közül a nagyobbikat lehet felvenni. Az említett példában ez éppen nem okoz változást, hiszen egy új gyermek után csak 600 ezer forintot lehetne felvenni, így a 8 milliós összeget érdemes választani. Ha viszont az illető használt lakásba költözik, és a szocpol felvétele óta 2 új gyermeke születik, a négy gyermek után 1 430 000 forintot vehet fel az eddigi 750 000 helyett. A szabályváltozás igazán a használt lakás vásárlók egy részének kedvez.

2018. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 gyerekre felvettem, de elbuktam a lakást, maradt 1 gyerek aki még 25 alatti, őrá akkor fellehet még venni a 600-at használt lakásra?
2018. márc. 16. 18:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy mivelhogy ugyanazon gyerek akkor bukta?
2018. márc. 16. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha már felvettél rá szocpolt, akkor nem vehetsz fel megint. Így is elég szépen vagytok az adófizetők pénzéből.
2018. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát így ez már felejtős,azt hittem azóta lett még egy gyerek akire anno nem kérted...egy gyerekre egyszer!(hiába buktad a házat)
2018. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!