Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi közös képviselő...

Társasházi közös képviselő követett -e el törvénysértést, ha eladta a lakását a Magyar államnak?

Figyelt kérdés
4 lakásos kicsi th. a közös képviselő tulajdonos volt.Tavaly eladta a lakását a Magyar Államnak,de nem mondott le a közös képviselőségről a többbi tulajdonost erről nem tájékoztatta.Követett-e el törvénysértést,és ezért felelősségrevonható-e
2018. márc. 24. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki annak adja el a lakását, akinek akarja.
2018. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen törvényt sértett volna meg?
2018. márc. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
OKJ vizsga nélkül csak tulajdonos lehet közös képviselő,Ő tulajdonos volt annak adja el a lakását akinek akarja ,csak akkor nem lehet közös képviselő,ezzel sértett törvényt
2018. márc. 24. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

És akkor mi van?

Elhülyült mióta bérlő lett?

A kérdés, hogy jól végzi e a munkáját vagy sem?

A többivel te ne foglalkozz!

2018. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem Én hülyültem el tisztelt válaszló, hanem csak nem jól végzi a munkályát elfelejti befizetni a ház számláit,tartozások vannak,és le kell váltani ezek miatt.Ez is egy kizáró indok,ami miatt el lehet inditani a leváltását,mint irtam nem fizeti a számlákat nem akar elszámolni
2018. márc. 30. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Olvasd el még egyszer amit írtam és próbáld értelmezni!

Nem azt írtam, hogy TE hülyültél el, hanem megkérdeztem, hogy a közös képviselő elhülyült e mióta bérlő?

Na mindegy!

Hívj össze közgyűlést (jogodban áll lakóként is) és váltsátok le, ha szarul végzi a munkáját!

Ezért és nem azért, mert eladta a lakását.

2018. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem azért,csak mint irtam indok ez is,de le kell váltani,mert számlákat nem fizeti 2-3 havonta befizet valamit ,és felhalmozódott már tartozás,tulajdonképpen csak a pénzt szedi,elszámolni nem akar ,és árt a közösségnek.Pénz nélkül csinálja ,de nem jól.Egymagam is kezdeményezhetem a leváltását,rendkivüli közgyülés összehivását?
2018. márc. 30. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Igen, kezdeményezheted!

És kezdeményezhetsz egy független könyvvizsgáló bevonását is!

Ha talál hiányosságokat, visszaélést, sikkasztást, akkor a ház rendőrségi feljelentést tehet.

2018. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
AZZAL nem követ el törvénysértést, ha eladta a lakását, AZZAL viszont igen, ha nem megfelelöen kezeli a lakóközösség pénzét, és ez utóbbiért lehet feljelentést tenni, az elözöért nem.
2018. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!