Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyméretű, puhafalu medence...

Nagyméretű, puhafalu medence ragasztása! Javítható-e a felfújható rész?

Figyelt kérdés

Tudna-e valaki segíteni medence ragasztással kapcsolatban?

Van egy 6 méteres puhafalu medencém, felfújható medenceperemmel. A felfújható rész helyenként lyukas, ezt szeretném megragasztani. A forgalmazó nem tud segíteni, de ez számomra teljes mértékben elfogadhatatlan. Nem két forint egy ilyen szórakozás és óhatatlan, hogy idő elteltével helyenként sérüljön. Olyan segítségre van szükségem, mely részletesen a ragasztó pontos leírásával is foglalkozik. Hallottam már strandcikk javító ragasztókról, de véleményeket nem találtam a neten.


2010. jún. 11. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz a kérdésedre választ :

[link]

2010. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
nekem volt hozzá javítókészlet, sajnos, használnom is kellett. Jól megragasztotta, bár most megint ereszt valahol máshol. Medencés, uszodatechnikás boltban lehet hozzá venni direkt ahhoz való ragasztót és műanyag lapot (foltot).
2010. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig írt válaszokat, de eddig én is eljutottam.

Minőségi, kifogástalan terméket keresek és nem átmeneti megoldásokat. Az uszodatechnikai boltok csak a medencetest ragasztására adnak megoldásokat - a felfújható részre nem, mint ahogy arra az első perctől kezdődően garancia sincsen. Az ajánlott link - melyet adtál szintén nem tér ki a felfújható rész ragasztására , d e nagyon okosan tárgyalja a lyuk keresési módszereket - mintha hülyékkel beszélgetnének. Kérem olyaok írjanak, akiknek konkrét tapasztalataik vannak ragasztástechnikából.

Az ajánlott link - melyet adtál - szintén nem tér ki a felfújhgató rész ragasztására

2010. jún. 14. 11:24
 4/6 anonim válasza:
100%

Üdv!

Nekünk az egyik ebünk (Bogi) szedte ki a lányunk játékát a medencéből a takaróponyván keresztül, aminek az eredménye többek között egy lyuk a felfújt részen. A medencékkel foglalkozó szakboltokból elzavartak, mondván ilyen olcsó vackot ne javítgassak, meg amúgy is csak a test ragasztható.

Több napi szívás után lett meg ez a cucc, ami viszont jó hozzá!


"A PVC anyagú felfújható termékek gyakran kilyukadnak, ilyenkor csak a kémikusok tudják, mi lehet a segítség. Aki viszont nem ismer kémia professzorokat, csak ide kattint, és máris tudja a megoldást. A PVC-t ugyanis csak olyan anyaggal lehet ragasztani, ami kicsit oldja az anyagot (vulkanizál, de ennek nem sok köze van a Vezuvhoz), vagy a ragasztó anyaga is PVC, esetleg mindkettő. Na ez a ragacs ilyen, nem érdemes mással kísérletezni, mert röhejesen olcsó."


[link]

2011. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jameson válasza:
Itt egy módszer ami bevált: Vegyél tófóliát 0,5-t kb 300-400 Ft.- 1 négyzetméter, továbbá ehhez való tófólia ragasztót 1000- 5000 Ft.- kiszerelésztől függ. Vágj apró foltokat a fóliából, kend be a ragasztóval, majd várj 1-2 percet mig az oldószere elpárolog, aztán jól odanyomva ragaszd be a lyukat. Víz alatt is használható, bár ez nem lesz örök életű, leválhat, de 2-3 hetente 2 percet megér. Mind a fólia, mind pedig a ragasztó használható a felfújható részre is, ott örök élet.
2013. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Soudal 42A márkájú PVC ragasztóval ragasztottam meg a felfújható részt, Leírása szerint lágy és kemény PVC-hez is használható ezért mertem kipróbálni, úgy néz ki erősen tart.

[link]

2014. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!