Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penész eltávolítása a falról?...

Penész eltávolítása a falról? (Több lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy télen a szobában nagyon párás volt a levegő a melegtől és az ablak is rosszul szigetel, ezért bent a szobában az ablakkeret és az ablak alatt a fal elég nagy területen penészes.


Valaki tudna javasolni valami praktikát, hogy mivel vagy hogyan tudnék tőle biztonságosan megszabadulni?


Vettem Szavó penész elleni szert, de egyelőre még nem próbáltam ki mert egy szobás a lakás és van két kis gyerek is. Amíg a szer hat addig őket nem tudom hova tenni.


A másik, hogy félek attól, hogy a penész spórái szétszóródnak.


Hallottam olyat is, hogy valaki egy spriccelős flakonba hypot töltött és azzal fújta be.

Hasonló módszerek érdekelnének amik be is vállnak és az illető már próbálta is.


Segítsetek!


2018. ápr. 12. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kinyitod az ablakot, befújod aztán kimentek az udvarra,jó idő van. 1-2 óra múlva már tűrhető lesz a szag
2018. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szavo-t használok én is, max 5 perc alatt végezni kell a fújkálással, mert nagyon káros. Figyelni kell, hogy ne nagyon folyjon le a padlóig, mert szétmarja a burkolatot, ne érjen fémhez, mert lemarja a festéket, a fémet megmarja stb.

Ha nem áll a levegő, akkor gyorsan kiszellőzik, ahogy írták. Nem kell állni hagyni.


A penész spórák mindenhol előfordulnak, ha leteszel valamit ételt, az is penészes lesz előbb utóbb. Érdemes megszüntetni ezeket, szellőztetni naponta és kívülről szigetelni a lakást nem belülről. Ha jobban szigetelő ablakra cseréled a mostanit, akkor csak még jobban fog penészesedni, mert a hőhíd ugyan úgy ott marad, de a pára még nagyobb lesz, mert kevésbé szellőzik.


Szellőztetés naponta télen nyáron, külső szigetelés, teregetés fagyhatár fölött odakint, ha lehetséges. Mosogatógép kézi mosogatás helyett, fürdőben szellőztetés fürdés után stb...


Érdemesebb szellőztetni naponta többször télen is, mint a légúti megbetegedések miatt folyamatos gyengébb teljesítményt leadni szerintem.


Amikor fújod a penészirtót a gyerekek ne legyenek egy légtérben semmiképp, ha teheted te se legyél ott 5-10 percnél tovább. A szavo klórt termel. A hipó és a sósav keveréke hasonló.

2018. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!