Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudtok megbízható öregek...

Tudtok megbízható öregek otthonát Budapesten?

Figyelt kérdés

A nagymamám már nem tudja jól ellátnia magát, így arra a döntésre jutottunk, hogy elkezdünk körülnézni és összehasonlítani a lehetőségeket, hátha akad megbízható idősek otthona a számára.

Az egyetlen kikötése az volt, hogy egyedül lehessen egy szobában. Maximum két millió forintot fordítanánk erre, a nyugdíjából pedig a havi díj (persze ez is függ attól, hogy mennyi) lenne kifizetve.

Nekem semmilyen tapasztalatom nincsen ilyesmi helyekkel, az interneten persze keresgélek mik vannak egyáltalán, de szeretnék segítséget kérni.

Ha esetleg valakinek van tapasztalata, hogy pénz ide vagy oda, de ha azt állítják foglalkozni fognak vele, akkor ez így is fog történni, azt szívesen várnám.

Magunkhoz nem tudnánk venni, egyedül meg nem lakhat több okból sem.


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2018. máj. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Körülbelül 5 évvel ezelőtt Kecskéden volt egy szoba 5 millió és természetesen havonta a nyugdíj jelentős része.


Tehát szerintem Budapesten 2 millió egy szobaért esélytelen, de tényleg csak annyit tudok, amit leírtam.

2018. máj. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a 2 mill'át én is esélytelennek tartom Bp-en. Ez - már csak azért is - nagyon bánt, mert többet én sem tudnék áldozni a hasonló problémánkra, és egyedül gondoskodhatnék erről. E fölött a nyugdíj, amitől szintén tartok - ha az adott intézmény keveselli, nekem kellene pótólni. De miből is ??!! Mozgási fogyatékossággal élek, némi támogatással "császárságunktól"

Vidéki intézményben nem egyezhetnétek meg? Valószínű, hogy esélyesebb, érdemes beszélni róla!

2018. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos én is ilyeneket találtam azon felül, hogyha fizet az ember sem lehet szerintem biztos abban, hogy jó kezekben van-e ott a rokona vagy sem.

Még Budapest környékét is nézegettem, ami még autópályán látogatás szempontjából könnyebben megközelíthető, de sajnos eddig a legolcsóbb is 3 millió Ft volt, két ágyas mondjuk volt másfél millióért.

Az meg a másik, hogy a legtöbb úgy néz ki, mint egy kórház vagy börtön. Pénz ide vagy oda, de ilyen helyekre eleve nem vinnék senkit.

Igen, többségében a nyugdíj 80%-a, szerencsére neki van annyi, hogy ne kelljen pluszba hozzájárulnunk, de nehezebb ez a keresgélés, mint gondoltam. A várakozási időről nem is beszélve... Azt várjam, hogy más szerette meghaljon?! Kicsit morbid, ha így belegondol az ember.

2018. máj. 11. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!