Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ahol csak belső szigetelésre...

Ahol csak belső szigetelésre van lehetőség megfelel a hőszigetelő vakolat 2cm vastagságban, hogy ne csapódhasson le a pára, és ne penészedjen és a falfelület hőmérséklete emelkedjen?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szép estét

Nem érdemes." lerohad a ház" kivülről.

Az egészet,kivül-belül egyenletesen kell.

Plusz szigeteltetni padló- plafon.

Plusz nyilászáró csere.

:/

Hasonló gonddokkal küzdünk

2018. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szakembernek érzem magam és a válaszom: belülről ne szigetelj, mert a mostani falon a hideg ugyanúgy átjön, mint szigetelés előtt és a két szigetelés határán a pára lecsapódik és penészedni (ettől pedig bűzleni) fog a lakásod! Szigetelni csakis kívülről. Tervező szakember megmondja milyen anyaggal, hány cm vastagon. Azt írod, hogy kívülről nem megoldható. Miért?
2018. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom az egyik külső fal a szomszédé,nem engedélyezi,a saját oldaláról.
2018. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as: attól még három oldal szigetelhető lenne kívülről. Más lehet az oka.
2018. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ssaa nevű felhasználó:

De akkor penész ugyan úgy kiüt,mert nem egyenletes a szigetelés

2018. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dave092 ***** válasza:
100%

ssaa azért nem ilyen fekete-fehér a dolog hogy belülre sose. Szigetelni belülről is lehet csak baromira körültekintően kell kiválasztani az alkalmazott anyagokat, hogy igen ne az legyen, hogy megreked félúton a pára a falszerkezetben. Mellesleg belső oldali szigetelésre kényszerülhet az ember például ha műemléki épületben lakik az ember ahol fontos a homlokzat megtartása így kívülről nem szigetelheted csak úgy agyon.


Kérdező: Erre nem lehet biztonsággal jó választ mondani, hogy 2 cm hőszigetelő vakolat belül. Ismerni kell minden egyes anyagot hővezetési és páraellenállási szempontból minimum. Erre már biztos fogsz találni kifejezetten erre a célra szolgáló belső oldali vakolatot, de egy szakszerűen igényesen kivitelezett belső oldali szigetelésnél nem a belső falfelület hőmérséklete miatt kell elsősorban aggódnod, hanem a szigetelés külső oldalán és a teherhordó fal belső oldalának határában lecsapódó pára miatt ami anyag függően ha a fal még jobban is bírja de az eps hőszigetelésed mindenképp károsítani fogja ami azzal jár, hogy elveszti az addigi hőszigetelési képességét mint volt, így egyre jobban képes lesz lehűlni a belső falfelület így a pára már ott helyben is lecsapódik.


Szóval belső oldali hőszigetelést MINDENKÉPPEN méreteztetni kéne szakemberrel, hogy biztosra menj ami annyit tesz, hogy megmondják milyen tulajdonságú anyagból és mennyit.

Még olyan lehetőség is van, hogy a hőszigetelés belső oldalára párazáró fólia majd erre egy gipszkarton burkolat (kb. mint a tetőtér beépítésnél) de azért fontos lenne itt is számokat mögé tenni. :)

2018. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Dave092-nek teljes mértékben igazat adok, még abban is ahogy engem kiigazított. Válaszából ítélve szakemberrel állunk szemben. Ha bővebben akartam volna írni, én is ugyanezt írtam volna, de gondoltam annyi elég lesz, amit írtam.
2018. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!